Doświadczenie znad Tamizy, pomysły znad Sekwany
 





 




Doświadczenie znad Tamizy, pomysły znad Sekwany

2017-03-01

Damian Chajęcki został nowym szefem kuchni w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel. Jego specjalnością, ale równocześnie ogromną inspiracją jest kuchnia francuska i polska. Korzysta on z nowoczesnych technik gotowania i wyrafinowanych receptur, dążąc do tego, aby każde danie było wyjątkowe, tak w treści, jak i formie.

Posiada 18-letnie doświadczenie w zawodzie. Wcześniej związany był z Food Art Gallery, jedną z najlepszych restauracji we Wrocławiu, gdzie rozwijał się zawodowo pod okiem znakomitych szefów: Mariusza Kozaka i Rafała Tytuła. Doświadczenie zdobywał także w Wielkiej Brytanii, w ekskluzywnej francuskiej restauracji La Poule au Pot. „Połączyła nas wspólna idea kuchni nowoczesnej, bazującej na najlepszej polskiej tradycji ale z nutą smaków ze świata. W naszym menu nie zabraknie potraw sezonowych, opartych na lokalnych produktach. Z pewnością ogromne możliwości daje nam własna uprawa ekologicznych warzyw i owoców. Wokół Uroczyska mamy bowiem 65 hektarów certyfikowanych upraw ekologicznych, czyli bez użycia pestycydów, środków chwastobójczych i innej chemii, łącznie ze sztucznymi nawozami - mówi Tomasz Majszyk, dyrektor hotelu. Uroczysko Siedmiu Stawów planuje systematycznie organizować dni wybranych kuchni światowych. Najbliższe to warsztaty Kulinarne Smaki Francji, które odbędą się 25 marca, kolejne zaplanowane dotyczyć mają Slow Fish i odbędą się 13 maja. Goście będą mogli degustować wyrafinowane potrawy i dowiedzieć się więcej o kulinarnych tradycjach wybranych regionów. Uroczysko Siedmiu Stawów położone jest w Goli Dzierżoniowskiej, nieopodal Wrocławia. Rozciąga się na ponad 100 hektarach terenu, obok 12-hektarowego parku. W 2000 r. w zamku rozpoczęły się tu intensywne, trwające 13 lat prace, które pozwoliły na przywrócenie mu dawnej świetności przy zachowaniu pierwotnych walorów obiektu. Zamek wybudowany w XVI wieku, jako jeden z nielicznych, zachował charakter epoki Odrodzenia i nie został znacząco przebudowany w czasach późniejszych. Gdy możliwe stało się przywrócenie mu historycznego układu przestrzennego, budynkom nadano nowe funkcje. Wieloletnie prace umożliwiły ich adaptację do potrzeb luksusowego hotelu. Zamek jest częścią większej kompozycji przestrzennej, na którą składają się: dawny folwark, wieniec murów z bramami oraz kompozycja parkowa z siecią ścieżek i stawami.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail