Restauracja pod Żurawiem Dziedzictwem Kulinarnym
  


Restauracja pod Żurawiem Dziedzictwem Kulinarnym

2013-07-06

Restauracja pod Żurawiem w Mazurskim Siedlisku Kruklin, należącym do grupy Polish Prestige Hotels & Resorts, uzyskała członkostwo w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

kr

W 2005 roku województwo warmińsko-mazurskie, jako pierwsze w Polsce, przystąpiło do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego pod nazwą „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Właścicielem licencji na chroniony znak towarowy „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” jest Samorząd Województwa i to on przyznaje prawo do jego używania przedsiębiorcom, którzy spełniają określone regulaminem wymogi. Najważniejszym kryterium, branym po uwagę przy nadawaniu członkostwa w sieci, jest wykorzystywanie przez firmy i instytucje tradycyjnych, lokalnych surowców do produkcji żywności i potraw, a także kultywowanie tradycji kulinarnych i promocja kulinarnego dziedzictwa regionu.

Na chwilę obecną do regionalnej sieci należy ok. 130 różnego rodzaju przedsiębiorstw, wśród których znajdują się restauracje, karczmy, bary i lokalni producenci zdrowej żywności. Od teraz w tym gronie znajduje się także Restauracja pod Żurawiem w Mazurskim Siedlisku Kruklin.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail