AmRest z wyższym zyskiem
 


 


AmRest z wyższym zyskiem

2013-08-26

Grupa AmRest podała w raporcie, że zamyka pierwsze półrocze zyskiem w wysokości 41,8 mln zł wobec 22,7 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 84 proc. rok do roku.

Przychody grupy w II kwartale 2013 wyniosły 665,15 mln zł wobec 567,9 mln zł rok wcześniej i były zgodne z założeniami. Marża EBITDA grupy AmRest, w pierwszej połowie 2013 roku wyniosła 8,4 proc. w porównaniu do 12,3 proc. w analogicznym okresie roku 2012.

AmRest Holdings prowadzi obecnie 698 restauracji następujących marek: KFC, Burger King, Starbucks (sektor restauracji szybkiej obsługi) oraz Pizza Hut, La Tagliatella, Blue Frog, KABB i Stubb's (restauracje z pełną obsługą kelnerską).

"Z nieco większym optymizmem patrzymy na przyszłość. Wydaje się, że najgorsze za nami. Są oznaki poprawy koniunktury, wzrostu PKB, czy produkcji w Polsce, Czechach, na innych rynkach, gdzie działamy. Spodziewamy się presji na sprzedaż porównywalną i rentowność w pozostałej części roku, ale wyniki naszych biznesów, zwłaszcza mniejszych marek się poprawiają. Jesteśmy więc optymistyczni. jesteśmy przekonani, że sektor detaliczny jako jeden z pierwszych skorzysta z poprawy koniunktury" - powiedział Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail