McDonald's odwiedza pół miliona Polaków dziennie
 

 
McDonald's odwiedza pół miliona Polaków dziennie

2013-08-27

Polska jest siódmym najważniejszym rynkiem dla McDonald's w Europie. Znana sieć fast food rozwija się w Polsce w tempie 20 restauracji rocznie i ma ambitne plany ekspansji. - Z uwagą patrzymy na mniejsze miasta. Poniżej 50, a nawet 20 tys. mieszkańców – informuje serwis wyborcza.biz

W minionym roku sieć otworzyła 23 restauracje, w 2013 - już siedem, a kolejne 20 jest w budowie. - Z uwagą patrzymy na mniejsze miasta.

Poniżej 50, a nawet 20 tys. mieszkańców – powiedział Kristóf Hankó, szef polskiego McDonald's w rozmowie z magazynem "Sukces"
McDonald's ma obecnie 58 franczyzobiorców, a rekordzista ma dziesięć restauracji tej sieci. Jednak aby zostać właścicielem lokalu McDonald'sa, trzeba posiadać duży kapitał - na start minimum 1-1,2 mln zł środków własnych. - To środki przeznaczone na faktyczne inwestycje, a nie żadna enigmatyczna opłata franczyzowa. Za to kupują pełne wyposażenie swoich restauracji. Sprzęt kuchenny, meble i surowce. Zresztą cały proces zostawania partnerem McDonald's jest czasochłonny i dość skomplikowany. Samo szkolenie nowego kandydata trwa rok - mówi Hankó.

McDonald's zatrudnia obecnie w Polsce ok. 16 tys. pracowników, z czego 500 osób to osoby niepełnosprawne.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail