Mistrzostwa Polski Sommelierów 2017
 


 

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2017

2017-05-26

Już jutro, 27 maja, w salach Regent Warsaw Hotel, odbędzie się XVII edycja Mistrzostw Polski Sommelierów. Do najważniejszego w Polsce branżowego konkursu zgłosiło się dwudziestu najlepszych sommelierów – członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, które jest organizatorem wydarzenia.

 

Udział w Mistrzostwach potwierdzili topowi sommelierzy, zarówno ci pracujący w Polsce, jak i za granicą. Zwycięzcą dwóch ostatnich edycji Mistrzostw Polski został Piotr Pietras, który w tym roku zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy Sommelierów. Mistrzostwa 2017 mają dwa etapy. W rozpoczynających się rano kilkugodzinnych eliminacjach wybranych zostanie trzech finalistów, którzy będą rywalizować ze sobą na głównej scenie od godz. 17.00. Finał odbywa się z udziałem publiczności. Od 16.00 będzie można wziąć udział w degustacji win kalifornijskich ze szczepów chardonnay i cabernet sauvignon. Celem mistrzostw jest przede wszystkim podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności zawodowych wśród sommelierów w Polsce, a także budowanie świadomości znaczenia wina nie tylko wśród młodych adeptów zawodu, ale również całej branży gastronomicznej.Partnerami strategicznymi Mistrzostw są California Wines Poland, organizator degustacji win kalifornijskich ze szczepów chardonnay i sauvignon blanc dla publiczności, Warsaw Hotel Regent, zapewniający sale do przeprowadzenia zawodów oraz Cisowianka Perlage – woda, której drobne bąbelki doskonale oczyszczają język, a naturalny smak i niskosodowość sprzyjają degustacji wina.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail