Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Nadchodzi czas inteligentnej restauracji

Restaurator bierze do ręki smartfon, parę ruchów po jego ekranie i gdy przekracza próg lokalu, czekają na niego: włączone piece konwekcyjne, nastrojowe światło we wszystkich pomieszczeniach i chłód bijący z klimatyzatora. To nie wizja przyszłości, lecz teraźniejszość. Rozwiązania smart już wkroczyły do branży gastronomicznej.

rs 2017 07a 33

  Inteligentne oświetlenie zapewnia wiele dodatkowych funkcji, które wykraczają daleko poza samo świecenie. Bonusowe korzyści można uzyskać we wszystkich rodzajach pomieszczeń użytkowych, w tym oczywiście w restauracjach. Swoboda konfiguracji, elastyczność użytkowania, zwiększenie oszczędności energii poprzez zaawansowane strategie sterowania światłem, lepsza wydajność, komfort i samopoczucie osób w pomieszczeniach – to tylko niektóre z nich. Rozwiązania oparte na oświetleniu smart dla branży gastronomicznej oferuje m.in. krakowska firma Silvair. Opracowana przez nią platforma to inteligentny ekosystem, który dostarcza klientom zupełnie nowe wartości płynące z oświetlenia. Dzięki w pełni skalowalnej architekturze rozwiązania opartej na technologii Bluetooth mesh, platforma Silvair umożliwia właścicielom i zarządcom nieruchomości budowę wielowymiarowych sieci oświetlenia generujących wartościowe dane. – Umożliwia to bezpośredni wgląd w działanie całej infrastruktury, jak również w procesy zachodzące w danej przestrzeni. Dzięki analizie tych danych można przewidzieć, ulepszyć i zwizualizować potrzeby oświetleniowe, co przyczynia się do poprawy rentowności, optymalizacji wykorzystywanej przestrzeni lub zwiększenia poziomu satysfakcji osób we wszystkich rodzajach pomieszczeń komercyjnych – wyjaśnia Szymon Słupik, jeden z założycieli Silvair. Rozwiązania smart, które idealnie sprawdzają się w przestrzeniach gastronomicznych, oferują od pewnego już czasu także producenci sprzętu RTV. Prawdziwą rewolucję technologiczną ostatnich tygodni stanowią telewizory OLED, w tym model W7 o nowatorskim designie „Picture-on-Wall”, które oferuje firma LG. To, że można je obsługiwać za pomocą smartfona, to jeszcze nic. Wzornictwo serii W7 oparte jest na stosowanej przez LG zasadzie „mniej znaczy więcej”, zgodnie z którą, aby podkreślić piękno samego ekranu, zrezygnowano ze wszystkich zbędnych elementów. Niesamowicie smukły panel OLED, który w 65-calowym modelu ma zaledwie 2,57 mm, można zainstalować bezpośrednio na ścianie albo na… szybie, używając jedynie magnetycznych uchwytów, dzięki...Rafał Skórski

Restauracja 3/2017, TEMAT NUMERU

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności