Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Polacy dopiero odkrywają włoską kuchnię

W osiem miesięcy zużyli blisko trzy tony różnego rodzaju makaronu i tyle samo ciasta do pizzy. Najpopularniejsze u nich dania to tradycyjna margherita i lasagne z mięsem, ale do gustu przypadły też gościom grillowana ośmiornica czy spaghetti z owocami morza. Jednak, jak twierdzi współwłaściciel restauracji Sapore w Gdańsku, w prawdziwie włoskiej kuchni jego klienci mają jeszcze sporo do odkrycia.

rs 2017 07a 42

  Dla Polaków włoska kuchnia to przede wszystkim pizza i makarony. Do tego koniecznie sosy i zioła, chociaż te we Włoszech akurat używane są inaczej, niż mogłoby się wydawać. – Tak samo jak Włosi, Polacy są w kuchni tradycjonalistami. Z tą różnicą, że do typowo włoskich dań, pizz czy makaronów, które z natury są bardzo proste, my lubimy dodawać sporo suszonych przypraw i sosów, czym mocno zbliżamy je do własnych, polskich smaków. Włoskie potrawy są minimalistyczne, właściwy im aromat i smak opiera się na biednej, wiejskiej kuchni. Używa się tego, czym ziemia i natura obdarowała – zauważa Daniel Rydzewski, współwłaściciel włoskiej restauracji Sapore w Gdańsku, który przez 10 lat mieszkał...


Restauracja 3/2017, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2018 02
2/2018   Spis treści »
marzec-kwiecień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne