Foodtrucki promują w lipcu jakość wieprzowiny
 

 
Foodtrucki promują w lipcu jakość wieprzowiny

2017-07-27

W ostatni weekend lipca na katowickim rynku odbędzie się kolejny, letni zlot food trucków pod hasłem ”Wakacje z food truckami”. Cykliczne spotkania miłośników dobrego jedzenia pokazują, że food truck to nie to samo co fast food. Z roku na rok przybywa w Polsce „restauracji na kółkach”. Zwłaszcza wiosną i latem możemy zaobserwować ten trend, kiedy to mobilne samochody z jedzeniem stają się nieodłącznym elementem imprez miejskich.

rs 2017 07 03

Obecnie w Polsce jest ponad 300 food trucków, których oferta jest różnorodna, a popularne zloty mobilnych restauracji to bogactwo smaków i kulinarna uczta. Organizatorzy imprezy Rynek Smaków pokazują właśnie różnorodność tego trendu. Nie mogło tam zabraknąć food trucka kampanii „Polska Smakuje Jakością” z Jurkiem Sobieniakiem na czele, serwującym kulinarne dzieła sztuki - Maczankę Kreolską, Warszawskiego Cwaniaka, Polski kawior, Drugie Śniadanie. To menu powstało w oparciu o pyszne, wysokiej jakości wędliny wytwarzane w systemie QAFP. „Polska Smakuje Jakością” to kampania Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, odbywająca się w ramach działań edukacyjno – promocyjnych finansowanych z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Polskę przemierza food truckiem znany wszystkim z programu śniadaniowego kucharz Jurek Sobieniak, który częstuje wymyślonymi przez siebie potrawami. Polska Smakuje Jakością to kampania, która pozwoli w bezpośredni sposób przekonać Polaków o doskonałej jakości mięsa i wędlin wytwarzanych w systemie QAFP. Ma przyczynić się również do wzrostu świadomości zasad i korzyści ze stosowania tego systemu przez producentów trzody chlewnej i przetwórców.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail