Warsztaty kulinarne z przyrządzania dziczyzny w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel
 


Warsztaty kulinarne z przyrządzania dziczyzny w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel

2017-09-12

27 października br., w Uroczysku Siedmiu Stawów, odbędą się warsztaty kulinarne. Pod okiem Szefa Kuchni - Damiana Chajęckiego, miłośnicy wykwintnej kuchni nauczą się, jak przyrządzać tradycyjne polskie potrawy. Specjalnością Szefa Kuchni jest kuchnia francuska i polska. Korzysta on z nowoczesnych technik gotowania i wyrafinowanych receptur, dążąc do tego, aby każde danie było wyjątkowe, tak w treści, jak i formie. W zabytkowych wnętrzach XVI-wiecznego zamku powstaną m.in. tatar z sarny, stek z muflona w towarzystwie dyni i topinamburu oraz fondant czekoladowy. Uczestnicy będą mogli degustować wyrafinowane potrawy i dowiedzieć się więcej o kulinarnych tradycjach wybranych regionów.

ht 2017 09at 14

Podczas zajęć będzie miał miejsce również „wine pairing” w postaci czerwonych win, króla i królowej Piemontu – Barolo i Barbaresco. Te wykwintne wina wyróżnia delikatny zapach różany z domieszką sosu wiśniowego.Uroczysko Siedmiu Stawów systematycznie organizuje dni wybranych kuchni światowych. Dotychczas odbyły się warsztaty: Kulinarne Smaki Francji oraz Slow Fish.

ht 2017 09at 15

Zapisy pod nr tel. 885 544 100 lub mailowo: uroczysko@uroczysko7stawow.pl

ht 2017 09at 16

……………………………………………………………………………………………………………………

Uroczysko Siedmiu Stawów położone jest w Goli Dzierżoniowskiej, nieopodal Wrocławia. Rozciąga się na ponad 100 hektarach terenu, obok 12-hektarowego parku. W 2000 roku w zamku rozpoczęły się tu intensywne, trwające 13 lat prace, które pozwoliły na przywrócenie mu dawnej świetności przy zachowaniu pierwotnych walorów obiektu. Zamek wybudowany w XVI wieku, jako jeden z nielicznych, zachował charakter epoki Odrodzenia i nie został znacząco przebudowany w czasach późniejszych. Gdy możliwe stało się przywrócenie mu historycznego układu przestrzennego, budynkom nadano nowe funkcje. Wieloletnie prace umożliwiły ich adaptację do potrzeb luksusowego hotelu. Zamek jest częścią większej kompozycji przestrzennej, na którą składają się: dawny folwark, wieniec murów z bramami oraz kompozycja parkowa z siecią ścieżek i stawami. W Uroczysku Siedmiu Stawów powstało pierwsze SPA marki L’Occitane w Polsce. Więcej informacji: www.uroczysko7stawow.pl


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail