Utrzymanie hotelowej zieleni wre…w ciszy i bez spalin
 


 


Utrzymanie hotelowej zieleni wre…w ciszy i bez spalin

2018-03-15

Piękne zielone tereny zewnętrzne to wizytówka każdego hotelu, która sprawia, że goście hotelowi częściej i chętniej przebywają na świeżym powietrzu i wracają do obiektu przy kolejnej okazji. Prace pielęgnacyjne terenów zieleni wykonywane są przy użyciu maszyn z napędem spalinowym, które generują szkodliwe spaliny. Dodatkowo hałasy towarzyszące pracy maszyn spalinowych są dla gości uciążliwe. Husqvarna rozwiązała ten problem w sposób cichy, ekonomiczny i przede wszystkim ekologiczny.

Z początkiem wiosny wokół obiektów hotelowych rozpoczynają się prace na terenach zielonych, trwające z dużą częstotliwością także przez okres letni i jesienny. Goście hotelowi cenią sobie ciszę i spokój podczas wypoczynku, który jest burzony przez głośne maszyny spalinowe pracujące w hotelowych ogrodach.

Pielęgnacja hotelowej zieleni przez ogrodników wymaga często użycia ciężkich i głośnych maszyn. Koszenie trawników, przycinanie żywopłotów, czy sprzątanie liści zwykle idzie w parze z hałasem, który ingeruje w komfort gości, zakłócając ich spokój podczas wypoczynku. Husqvarna postanowiła umożliwić ogrodnikom wykonywanie swoich czynności bez zbędnego hałasu, spalin i przede wszystkim bardziej ekonomicznie niż do tej pory. Maszyny akumulatorowe firmy Husqvarna to ciche, wydajne i ekologiczne urządzenia, więc mogą być używane o każdej porze dnia. Wśród produktów zasilanych wydajną baterią litowo-jonową znalazły się wykaszarki, podkaszarki, nożyce do żywopłotu, pilarki, dmuchawy, podkrzesywarki oraz kosiarki. Maszyny akumulatorowe są idealnym rozwiązaniem w miejscach, w których kładzie się nacisk na spokój i ciszę. Prace pielęgnacyjne nie muszą być już przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych.

Produkty akumulatorowe Husqvarna stanowią innowacyjne połączenie zalet urządzeń zasilanych akumulatorem oraz mocy i osiągów klasycznych urządzeń spalinowych. Urządzenia bateryjne cechuje m.in.: lekka konstrukcja, wydajność, niski poziom hałasu oraz ergonomia. Dodatkowo silnik bezszczotkowy wywołuje minimalne drgania maszyny, przez co operator pracuje w bardziej komfortowych warunkach niż do tej pory” – mówi Paweł Przywózki, Ekspert firmy Husqvarna.

To krok w nowym kierunku, a maszyny akumulatorowe konsekwentnie będą zastępować maszyny o silnikach spalinowych, ponieważ są ciche, lekkie, ekologiczne, tańsze w użytkowaniu i przede wszystkim tak samo wydajne. Użytkowanie maszyn posiadających akumulatory litowo-jonowe jest też wygodne i bezpieczne. Dodatkowo operator nie traci czasu, gdyż dzięki wymiennym akumulatorom może pracować bez przerwy.

Podczas pracy wybraną maszyną, jeżeli zaistnieje konieczność doładowania akumulatora, można go doładować w dowolnym momencie i w każdym miejscu, w którym mamy dostęp do źródła prądu. Posiadając dwa akumulatory w zestawie, jesteśmy w stanie pracować bez postojów, wymieniając rozładowany akumulator na naładowany” - dodaje Paweł Przywózki, Ekspert firmy Husqvarna.

 

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail