Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGaleria handlowa a nie usługowa

Obowiązujący od marca zakaz handlu w niedzielę wpłynął na spadek obrotów restauracji mieszczących się centrach handlowych. By odwrócić negatywny trend, ich właściciele muszą zareagować na zmiany upodobań klientów.

 

 

rs 2018 07ea 16 

 

  Weekendowe wizyty w centrach handlowych jeszcze do niedawna były jedną z ulubionych rozrywek wielu Polaków, którzy odwiedzali je całymi rodzinami. Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, klienci zmienili swoje przyzwyczajenia i, jak wynika z badania Havas Media Group, niedziele spędzają na spacerach lub przed telewizorami. Centra handlowe są otwarte we wszystkie niedziele, bo ich oferta to nie tylko sklepy i punkty usługowe, ale także rozrywka i gastronomia. Kłopot w tym, że wielu klientów utożsamia je jedynie z handlem. Dlatego zachęcenie rodzin do odwiedzenia centrów w niedziele jest w tej chwili nie lada wyzwaniem. – Chcemy, aby celem wizyt w Blue City było korzystanie z dobrej jakościowo rozrywki i spędzanie czasu w gronie rodzinnym również w niedziele bez handlu. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania naszego planu – mówi Yoram Reshef, dyrektor generalny warszawskiego Blue City. 

 

Zakaz handlu obniżył obroty firm usługowych

 

Barierę dla biznesu gastronomicznego w centrach handlowych stanowi brak przekrojowych analiz dotyczących wpływu zakazu handlu w wybrane niedziele na działalność restauracji mieszczących się w centrach handlowych. Pewne wnioski można jednak wyciągnąć z danych opublikowanych przez Retail Institute dotyczących odwiedzalności centrów handlowych w okresie od 1 stycznia do 20 maja 2018 r. oraz podsumowujących wyniki z 11 tygodni obowiązywania nowych regulacji prawnych, tj. od 5 marca do 20 maja 2018 r. Odwiedzalność w ponad 120 centrach handlowych we wspomnianym okresie spadła o 2,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. Oznacza to, że centra odwiedziło ponad 3,14 mln klientów mniej niż w ciągu pierwszych dwudziestu tygodni 2017 r. Największe spadki odnotowały centra znajdujące się na obrzeżach miast (–4,4 proc.) oraz te, w których dominującą rolę odgrywa operator spożywczy (–4,3 proc.). Od początku roku centra handlowe straciły 5,7 mln klientów robiących do tej pory zakupy w niedziele (–30,25 proc.). Część z nich, a dokładnie ponad 2,5 mln osób, odwiedziło jednak galerie handlowe między poniedziałkiem a sobotą, co pozwoliło galeriom nieznacznie zminimalizować straty. Jak policzyli eksperci Retail Institute, w...Rafał Skórski

Restauracja 5/2018, TEMAT NUMERU

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności