Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGastronomii podporządkowałem całe swoje życie

Fine dining serwowany pod krawatem i pozbawiony możliwości luźniejszej rozmowy kelnera z gościem mnie nie odpowiada. Kilka lokali tego typu w dużym mieście w zupełności wystarczy. Reszta powinna ten wspomniany krawat odłożyć do szafy – mówi Michał Gniadek, szef kuchni restauracji Plato, uhonorowany w tym roku nagrodą przewodnika Gault&Millau – Młody Talent.

 

rs 2018 07ea 17  

Co jest najtrudniejsze w pracy młodego szefa kuchni?

W wypadku Michała Gniadka to nawet zbyt młodego. Wszystko jest trudne, trzeba całkowicie się poświęcić temu, co się robi. Restauracja Plato funkcjonuje już dwa lata i ja ten czas przeznaczyłem tylko i wyłącznie na pracę tutaj. Sprawom zawodowym podporządkowałem swoje życie osobiste. Nie wiem, czy jest to dobre rozwiązanie, ale tak to obecnie wygląda. 

Słyszałem, że nawet jak masz wolne, to wpadasz do Plato na kawę.

Tak rzeczywiście do niedawna było. Teraz staram się jednak uczyć żyć bez tego miejsca i swój wolny czas zagospodarowywać inaczej, niż przesiadując w Plato. Nie zawsze to się jednak udaje. 

Jak starsi wiekiem i stażem szefowie kuchni reagują na obecność w swoim gronie 27-latka?

To trudne pytanie. Wiadomo, że ludzie są różni. W mojej obecności wszyscy wypowiadają się pozytywnie. Podobne opinie panują na tzw. mieście. Gdy szefowie z innych restauracji dowiadują się, że kieruję kuchnią Plato, to największym zaskoczeniem dla nich jest poziom serwowanych tam dań oraz właśnie mój wiek. Odczuwam z ich strony zazwyczaj szacunek do tego, co robię, choć mogliby takiego małolata traktować z pobłażaniem. Wiadomo, że też popełniam błędy, ale to jest nieodłączny element nauki zawodu i doskonalenia warsztatu. 

Jak buduje się poważanie w restauracyjnej kuchni, mając 27 lat?

Trzeba mieć cojones. Mam szacunek do pracowników, ale nie można dać wejść sobie na głowę, dlatego czasem bez ochrzanu się nie obejdzie. Znam realia gastronomii w Londynie, wiem, jak traktuje się tam ludzi, i staram się w swojej restauracji nie iść w takim kierunku. Jestem tylko człowiekiem, więc zdarza mi się wybuchnąć, ale uważam, że i to w kuchni jest nieraz potrzebne. Duży wybuch zdarzył mi się jednak chyba tylko trzy razy w ciągu dwóch lat istnienia Plato. Większość problemów staram się bowiem rozwiązywać, zachowując spokój. I zazwyczaj to się udaje. 

Co ci dały nagrody branży gastronomicznej, które otrzymałeś?

Razem z właścicielami restauracji widzimy, że nie przełożyły się one na wzrost liczby gości. Mam wrażenie, że ludzie boją się lokali z...


Restauracja 5/2018, OD KUCHNI

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności