Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaCzym właściwie jest kawa speciality?

Kawa speciality, będąca bohaterką tzw. trzeciej fali kawy, bezkompromisowo wdziera się do naszej codzienności i kultury masowej, zyskując coraz większą popularność.

rs 2018 07ea 23

Miano „speciality” zostało po raz pierwszy nadane kawie przez Ernę Knuten w roku 1974, kiedy to na łamach „Tea & Coffee Trade Journal” użyła go ona wobec kawy, która powstała z badzo dobrej jakości surowca wypalonego w sposób pozwalający wydobyć wszystkie naturalne walory smakowe i zapachowe ziarna. 30 lat później nastąpił prawdziwy przełom w świecie kawowym. Pojęcie „speciality coffee” zostało wówczas całkowicie doprecyzowane i obejmuje ono kawy, które w skali 1-100 uzyskały minimum 80 pkt według kryteriów oceny wyznaczonych przez SCA (ang. Specialty Coffee Association). Usystematyzowana została również historia kawy w postaci podziału na tzw. fale: pierwszą, drugą i trzecią. Ta, która interesuje nas w tym...Karolina Komenda Blossom Coffee & Food, Kraków

Restauracja 5/2018, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności