Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaWegańska stolica Europy

W zyskaniu tego miana Berlinowi pomógł Veganz, pierwszy na świecie łańcuch wegańskich supermarketów, otwarty tu w 2011 r. Lawinowy wzrost liczby wegańskich restauracji nie rodzi jednak obawy, że ze stolicy Niemiec zniknie tradycyjna berlińska kuchnia.

 rs 2018 07ea 35

  Z mięsem to posiłki były w zeszłym tysiącleciu, przynajmniej jeśli wierzyć zalewowi artykułów na temat etyki spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego. Zatem naturalną koleją rzeczy jest eksplozja restauracji wegańskich i wegetariańskich na całym świecie, a już w szczególności w Berlinie, który zyskał nawet miano wegańskiej stolicy Europy. Na pewno pomógł w tym Veganz, pierwszy na świecie łańcuch wegańskich supermarketów, otwarty tu w 2011 r., a obecnie prowadzący 10 filii w niemieckich miastach, a także w Wiedniu i Pradze, oraz zamierzający ruszyć ze sprzedażą swoich produktów w supermarketach amerykańskich (www.veganz.de/en/). „Róbmy hummus zamiast budować mury” – to motto Hummus & Friends, wegańsko koszernego bistro obok Nowej Synagogi w Mitte. Dip z ciecierzycy o tej nazwie, sporządzony z ziaren pochodzących z Galilei, jest oczywiście gwiazdą menu wraz z Sałatką Przyjaciół, zdrową mieszanką z ziół, orzechów, warzyw i żurawiny z pomarańczowym winegretem. Lokal ma wystrój miejsko-rustykalny z otwartą kuchnią oraz brukowany dziedziniec (www.hummusand- friends.com).Koncepcja dobrego samopoczucia nabrała realnych kształtów w Kanaan w Prenzlauer Bergu joint venture izraelskiego biznesmena Oza Bena Davida i palestyńskiego kucharza Jalila Dabita. Połączyli swoje bogate doświadczenie i energię, aby sprowadzić mieszankę potraw Bliskiego Wschodu do Berlina. Najczęściej wybieranymi pozycjami z menu są hummus, shakshuka i...


Restauracja 5/2018, RAPORT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności