Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Krakowska sucha staropolska ze znakiem Gwarantowana Tradycyjna Specjalność

Kiełbasa krakowska sucha staropolska 22 sierpnia tego roku wpisana została do rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS) Komisji Europejskiej, będącego elementem europejskiej polityki jakości i ochrony produktów wyjątkowych. Tym samym znalazła się wśród 42 polskich produktów mogących używać tego oznaczenia na całym świecie.

rs 2018 07ea 36

  Nazwa „kiełbasa krakowska” stała się nazwą rodzajową. Natomiast określenie rejestrowanego produktu „staropolska” odnosi się do metody produkcji, a nie obszaru geograficznego. Początki kiełbasy krakowskiej suchej sięgają czasów, kiedy dłuższe przechowywanie mięsa było możliwe wyłącznie po jego odpowiedniej obróbce, polegającej na zasoleniu lub po wędzeniu i suszeniu. Dzięki tradycyjnej metodzie produkcji, podczas której mięso poddawane jest peklowaniu, a następnie kiełbasa jest wędzona w naturalnym dymie i suszona, wyrób nabiera wyjątkowego smaku i zapachu. 

W zgodzie z recepturą

Na smak kiełbasy krakowskiej suchej wpływają gatunki mięsa, z którego jest robiona, technologia jej produkcji i przyprawy. Bardzo ważne jest zachowanie proporcji. Do jej produkcji wykorzystuje się doskonałej jakości mięso wieprzowe (to klasy I stanowi aż ok. 70 proc.). Grube...anna jabłońska

Restauracja 5/2018, SMAKOŁYKI

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności