Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Młode talenty sommelierskie na scenie hotelu Ilonn w Poznaniu

2018-10-23

28 października 2018 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu można na żywo oglądać zmagania trzech finalistów Konkursu Młodych Sommelierów. Do konkursu zgłosiło się 31 uczestników.
W rozpoczynających się rano kilkugodzinnych zamkniętych eliminacjach wybranych zostanie trzech finalistów. O 17.00 na głównej scenie rozpocznie się finał z udziałem publiczności. Formuła finału będzie zbliżona do tej znanej z Mistrzostw Polski Sommelierów, jednak poziom pytań i zadań będzie dostosowany do możliwości młodych uczestników konkursu, zaczynających dopiero pracę w zawodzie. Zadaniami w finale będą m.in. sprawdzenie podstawowej wiedzy o winie, testowanie praktycznych umiejętności serwowania wina i degustacja wina w ciemno.
W konkursie biorą udział młodzi sommelierzy, kelnerzy, osoby pracujące w restauracjach, sklepach winiarskich i firmach importujących wino. Uczestnicy mają nie więcej niż 30 lat, większość pracuje w Poznaniu lub Warszawie, ale wśród zgłoszonych są także sommelierzy z Trójmiasta, Lublina, Wrocławia, czy Białegostoku. Jurorami w konkursie są czołowi polscy sommelierzy ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.


Aktualności
rs 2019 03
4/2019   Spis treści »
lipiec-sierpień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności