Sukcesem jest zadowolenie gości
 


 Sukcesem jest zadowolenie gości

Należy do wąskiego grona czołówki polskich kucharzy, którzy prowadzą sygnowaną własnym nazwiskiem restaurację z autorską kuchnią. W trakcie kariery zawodowej zdobył wiele tytułów i nagród, był jurorem konkursów, członkiem kapituły Klubu Szefów Kuchni. Dziś Wzorcownia by Wiesław Bober jest jego wymarzonym miejscem i ogromnym sukcesem. Wiesław Bober opowiada, jak osiągnąć sukces w gastronomii.

 

 rs 2018 11ea 20 

Został pan uhonorowany prestiżowym tytułem Człowiek Sukcesu 2018. Czym jest dla pana sukces i czy czuje pan, że już go osiągnął?

W moim wypadku na sukces należało solidnie zapracować. Miałem tę świadomość, że musi on być okupiony ciężką pracą. Byłem wytrwały i zdeterminowany. Na początku startowałem w wielu konkursach kulinarnych, obserwowałem nowe trendy, poszukując możliwości rozwoju. Następnie już sam organizowałem konkursy i pokazy kulinarne, aż wreszcie zostałem ekspertem oceniającym konkursy. Promowałem polską gastronomię w kraju i za granicą, głównie we Włoszech i wielokrotnie w Czechach, w Pradze. Pomimo wielu sukcesów i nagród nie czuję, że osiągnąłem pełny sukces. Myślę, że wiele jeszcze przede mną. Niewątpliwie sukcesem jest stworzenie swojej autorskiej restauracji, co było moim marzeniem. Restauracja Wzorcownia by Wiesław Bober wkrótce po otwarciu została zauważona i nagrodzona. Stworzyłem ją według własnej wizji, prezentuję nowe smaki i niekonwencjonalne połączenia składników. Zrozumiałym jest, że dla mnie najważniejsza jest opinia i zadowolenie moich gości. Wtedy czuję, że odniosłem sukces. 

Jaki ma pan przepis na sukces w gastronomii? Czy da się go ugotować?

Gastronomia jest konkurencyjnym rynkiem, w którym do przetrwania potrzebne są wiedza i zaangażowanie, pasja i niezwykła determinacja. Rozwój technologii gastronomicznej, nowe trendy i rosnące wymagania gości sprawiają, że nie wystarczy umieć dobrze gotować. Należy zadbać o dobre produkty, a mamy dziś dostęp do najlepszych i wyszukanych produktów. Polscy producenci i dystrybutorzy doskonale dostosowują się do potrzeb rynku. Należy więc obserwować nowe trendy, wsłuchiwać się w opinie gości i spełniać ich oczekiwania. 

Tytuły i nagrody, które w ciągu swojej kariery zawodowej pan zdobył, możemy wymieniać bardzo długo. Która nagroda jest dla pana najcenniejsza?

W tym roku zostałem uhonorowany tytułem Człowiek Sukcesu 2018 r. Jestem dumny, że kapituła konkursu wybrała właśnie mnie. Myślę, że doceniła moją pracę, którą kocham, moje zaangażowanie,...


Restauracja 6/2018, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail