Raz do roku Beaujolais Nouveau
 


 Raz do roku Beaujolais Nouveau

W każdy trzeci czwartek listopada na świecie obchodzone jest święto młodego wina Beaujolais Nouveau. I choć koneserzy twierdzą, że nie nadaje się ono do picia, bo jest zbyt młode, cierpkie i niedojrzałe, to ma ono rzesze zwolenników, którzy na tę chwilę czekają cały rok. W tym roku święto Beaujolais Nouveau przypada 15 listopada.

 

 rs 2018 11ea 35

  Beaujolais nouveau musi być pite młode. Nie nadaje się bowiem do długiego przechowywania. Większość roczników powinna zostać skonsumowana najpóźniej do maja następnego roku. W przeciwnym razie zmieni się w… winny ocet. Jednak wypadku doskonałych roczników (np. rok 2000) wino to może przetrwać znacznie dłużej i daje się pić do następnego zbioru. 

Sprawny marketing

Dzięki sprawnym działaniom specjalistów od marketingu, sława beaujolais nouveau dotarła w najodleglejsze krańce świata. Wszystko natomiast zaczęło się w 1951 r., kiedy to francuski urząd podatkowy wydał zarządzenie zezwalające na sprzedaż młodego wina. Wtedy...


Restauracja 6/2018, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail