Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama1 stycznia rekordowy dla rynku delivery

2019-01-04

Pierwszy dzień Nowego Roku to czas, kiedy Polacy chętnie sięgają po możliwość zamawiania jedzenia online, a przedstawiciele branży notują obroty nawet o 120 procent wyższe niż w pozostałe dni roku. 1 stycznia również w tym roku nie zawiódł oczekiwań i okazał się rekordowy pod względem zamówień.

pizza 1150031 640

Jak co roku, w pierwszy dzień Nowego Roku PizzaPortal.pl odnotował wzrost aktywności. Klienci chętnie korzystają z serwisu, gdy po sylwestrowej zabawie okazuje się, że lodówka jest pusta lub zmęczeni nie mają ochoty na gotowanie. Dlatego podczas noworocznego relaksu wybierają swoje ulubione dania z dostawą do domu.
- Ten rok dał nam rekordowy wzrost zamówień – aż o 120% w stosunku do średniej z pozostałych dni ostatniego roku. Wynik ten byłby jeszcze lepszy, ale jest ograniczony dostępnością restauracji, które często są zamknięte ze względu na organizację imprez sylwestrowych lub lokal znajduje się w zamkniętym w tym dniu centrum handlowym. Jedno co można o tym dniu powiedzieć, że wyraźnie popyt przewyższa podaż i z roku na rok obserwujemy gigantyczny wzrost zainteresowania zamówieniem jedzenia przez internet w Nowy Rok. Nasi klienci wybierali głównie pizzę, która stanowiła 62% noworocznych zamówień. Zauważyliśmy także wzrost zainteresowania kuchnią amerykańską (28% zamówień), azjatycką (5% zamówień) czy arabską (5% zamówień). W porównaniu z rokiem poprzednim, choć wciąż prym wiedzie pizza, widzimy też wyraźny wzrost popularności kuchni amerykańskiej np. panierowanych skrzydełek kurczaka czy burgerów. To idealnie pokazuje, jak kształtują się gusta kulinarne naszych klientów – mówi Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl.
Jak pokazują dane PizzaPortal.pl, 1 stycznia Polacy szczególnie chętnie wybierają dania, które nie wymagają specjalnej oprawy. Po szaleństwach sylwestrowej nocy najważniejszy jest odpoczynek i wygoda, dlatego idealnie sprawdza się tu pizza. W porównaniu z rokiem poprzednim, procentowy udział we wszystkich zamówieniach 1 stycznia pizzy jest jednak o kilka procent niższy, a na popularności zyskała kuchnia amerykańska.


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności