Heimtextil 2019 - Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019
 

 


Heimtextil 2019 - Frankfurt nad Menem, 8 – 11 stycznia 2019

2019-02-08

Specjaliści z dziedziny tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów rozpoczęli nowy sezon na targach Heimtextil 2019 we Frankfurcie nad Menem. Rekordowa liczba wystawców po raz kolejny zachwyciła swoją ofertą odwiedzających z całego świata.

Na targach Heimtextil w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67 500 odwiedzających ze 135 krajów.  Warto podkreślić, że podczas wydarzenia zaprezentowało się aż 40 polskich firm, dla porównania w 2018 roku było ich 35.* Targi Heimtextil 2019 przyciągnęły aż 1506 odwiedzających z Polski. „Wystawcy i odwiedzający potwierdzili, że Heimtextil to najważniejsze wydarzenie w branży, a nowa koncepcja targów jest strzałem w dziesiątkę” – podsumowuje prezes Messe Frankfurt Detlef Braun.

Podczas targów zaprezentowano szeroki gamę produktów: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.  

Nowa koncepcja targów Heimtextil

Zoptymalizowana koncepcja targów oraz nowy rozkład powierzchni wystawienniczej zapewniły odwiedzającym lepszy dostęp do prezentowanego asortymentu. „Dzięki nowej koncepcji targów więcej osób odwiedziło nasze stoisko. Uważamy, że połączenie różnych segmentów było doskonałą decyzją. Odbyliśmy wiele obiecujących rozmów, które dotyczyły zarówno eksportu jak i dystrybucji krajowej” - podkreśla Andreas Klenk, dyrektor firmy Saum & Viebahn, która wystawiała się w hali 8.0.

Zrównoważony rozwój wiodącym tematem na targach Heimtextil

W ślad za pierwszym międzynarodowym porozumieniem w kwestii ochrony klimatu dotyczącego branży tekstylnej, który został podpisany przez 40 wiodących firm odzieżowych, podczas zeszłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach, organizatorzy targów Heimtextil także postanowili skoncentrować się na zagadnieniu zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej. Wielu wystawców zaprezentowało innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące recykling butelek PET czy plastik z oceanów. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą certyfikowanych, naturalnych materiałów.  Istotnym tematem okazało się zużycie wody w przemyśle tekstylnym oraz wykorzystanie mikroplastików. Organizatorzy stworzyli katalog wystawców „Green Directory” z około 150 firmami, które produkują tekstylia z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju .

Ważny aspekt: Sen

Heimtextil skoncentrowało się także na temacie snu. Pomimo tego, że poza zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi, sen jest jedną ze składowych zdrowego stylu życia, nadal jest bardzo zaniedbywany. Międzynarodowi eksperci przedstawili najnowsze odkrycia z dziedziny medycyny snu w ramach „Sleep! The Future Forum”. Wystawcy zaprezentowali produkty, które zapewniają odpowiedni wypoczynek i zdrowy sen. Odwiedzający poznali szeroką ofertę: pościeli, narzut, materacy, poduszek oraz systemów sypialnianych. Aż trzy hale (10, 11 i 12) zostały poświęcone w całości lub w części tekstyliom sypialnianym.

Kolejna edycja targów odbędzie się w terminie 7 – 10 stycznia 2020 roku.
Więcej informacji na stronie: www.heimtextil.messefrankfurt.com


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail