Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaNabiał to też żywność funkcjonalna

Zdrowy styl życia od kilku lat jest zauważalnym trendem wśród polskich konsumentów, który także dostrzegają restauratorzy. Pojawia się więc coraz więcej lokali oferujących dania wegańskie, wykorzystujące zdrowe produkty od certyfikowanych producentów. Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą, i chętniej sięgają po żywność, która jest funkcjonalna.

 rs 2019 01ea 13

  Każdy medal ma dwie strony i tak jest również w tym przypadku, bo panuje moda na wystrzeganie się cukru, glutenu, tłuszczy zwierzęcych i laktozy, która jest w nabiale. O ile cukier faktycznie warto wykluczyć z posiłków, o tyle dietę bezglutenową i bezlaktozową, jak zwracają uwagę dietetycy, nie każdy powinien stosować. Oczywiście z tych składników muszą zrezygnować osoby uczulone na nie i ci, u których badania potwierdziły nietolerancję. Dotyczy to także nabiału. 

Definicja żywności funkcjonalnej

Jest to żywność, która, poza podstawowym zadaniem, jakim jest odżywianie, ma również psychologiczny lub fizjologiczny wpływ na ludzki organizm. Według definicji przyjętej przez specjalny program badawczy w 1999 r., za żywność funkcjonalną uznawane są produkty spożywcze, które mają korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji naszego organizmu. Produkt zaliczany do żywności funkcjonalnej może np. obniżać poziom cholesterolu, wzmacniać układ odpornościowy, przywracać równowagę mikrobiologiczną układu pokarmowego czy...


Restauracja 1/2019, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności