Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaWhite one. Biała karta poza schematami

White One istnieje trochę ponad rok, a już ma na swoim koncie prestiżowe wyróżnienia. Najważniejsze jest jednak przede wszystkim uznanie gości restauracji, którzy z entuzjazmem przyjęli koncepcję siedmiodaniowego menu w formie niespodzianki, zwanego białą kartą.Nic dziwnego, bo jak mówi Paweł Chomentowski, szef kuchni i właściciel lokalu, tu kładzie się nacisk na szacunek do gości i elastyczność wobec ich upodobań.

 

 rs 2019 01ea 26

 

Ideą restauracji White One jest koncepcja białej karty (stąd nazwa) opartej na siedmiodaniowym menu degustacyjnym (190 zł). Tworzone jest ono w sposób intuicyjny po wcześniejszej weryfikacji wszelkich uczuleń, diet oraz składników, których goście nie lubią. To forma niespodzianki. Menu zmienia się co dwa-trzy dni, a czasem również w ciągu jednego wieczoru. Brak planu jest, moim zdaniem, kluczem do sukcesu miejsca. Cenię w kucharzach spontaniczność, pasję, logistykę pozytywnego szaleństwa, świeżość spojrzenia. Zawsze dbamy o jakość, nie przywiązujemy się do standardów stałości, dlatego też poszczególne dania w menu degustacyjnym mogą się różnić smakiem i składnikami w zależności od weny danego kucharza. Biała karta pod koniec wieczoru „zapisuje się”. Goście wychodzą od nas z wiedzą dotyczącą kompozycji poszczególnych dań (wręczenie wydrukowanego menu po kolacji). Oferujemy także degustacyjne menu wegańskie składające się z pięciu dań (110 zł, zmienne co miesiąc). Szczególnie ważne dla mnie jest zwrócenie uwagi na czyjąś filozofię życia i wykazanie się elastycznością w stosunku do gościa. Wiele restauracji nie posiada alternatywnych dań dla wegan czy wegetarian lub ich oferta jest bardzo uboga. O podejściu do społeczeństwa świadczy duża liczba memów obecnych w internecie, opisujących sytuacje, gdy gość w restauracji wymienia swoje uczulenia, diety czy produkty, których nie lubi, a obsługa proponuje mu taksówkę i wybranie innego lokalu. Trzeba szanować tych gości. Przyciągnęliśmy ich zatem do siebie. Zamiast uciekać od dań wegańskich czy wegetariańskich, stawiliśmy im czoła. Stworzyłem specjalne menu degustacyjne. 

Lokali zacja

White One mieści się w Warszawie przy ul. Koszykowej 47, blisko pl. Konstytucji. Miejsce to zostało wybrane ze względu na obecność w centrum miasta, jak również na odosobniony, kameralny, spokojny punkt (ukryty dziedziniec). 

Wnętrze

Restauracja pomieści do 46 osób przy osobnym ułożeniu stołów. Posiada jedną wspólną przestrzeń o powierzchni 170 m kw. Można...


Restauracja 1/2019, KONCEPT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności