Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama



Trzy gwiazdki Michelin na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2019-02-22

Alain Passard z Restauracji Arpège w Paryżu, uhonorowanej trzema gwiazdkami Michelin, Maciej Majewski Szef kuchni La Brasserie Moderne, restauracji warszawskiego hotelu Sofitel Warsaw Victoria, oraz Dawid Makurat Szef cukierni Lourse hotelu Raffles Europejski w Warszawie przygotowali wyjątkową kolację na Gali 25-lecia Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączyło w sobie polską i francuską tradycję kulinarną.

FO4C3334

 15 lutego, w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria, odbyła się jubileuszowa Gala CCIFP, której motywem przewodnim był festiwal filmowy w Cannes. Tegoroczna uroczystość, to nie tylko doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów, ale także uczta dla zmysłów. Doroczna Gala CCIFP w ciągu ostatnich kilku lat stała się ważnym punktem w kalendarzu polsko-francuskiego środowiska biznesowego. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 500 gości, zarówno prezesów największych firm z kapitałem francuskim, jak i reprezentantów świata kultury, polityki oraz mediów. W tym roku do przygotowania kolacji na Gali zostali zaproszeni cenieni w środowisku kulinarnym Szefowie kuchni: Maciej Majewski oraz Dawid Makurat, oraz Alain Passard, posiadający aż trzy gwiazdki Michelin - najwyższe wyróżnienie w świecie gastronomii. Serwowanym podczas Gali daniom towarzyszyły specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję wina, podkreślające walory smakowe przygotowanych potraw. Nic dziwnego, bo uczestnikom Gali gotowali mistrzowie:

Alain Passard jest szefem i właścicielem paryskiej restauracji Arpège.W 1986 roku założył w Paryżu restaurację Arpège funkcjonującą do dziś. To tutaj rozwija swoje talenty zdobywając w ciągu 10 lat komplet trzech gwiazdek Michelin. Jest autorem wielu nowatorskich przepisów i książek, a jego restauracja została sklasyfikowana na 8. miejscu wśród 50 najlepszych restauracji świata według The World’s 50 Best Restaurants. Dla gości Gali CCIFP Alain Passard przygotuje przegrzebki z rodzynkami korynckimi, mousseling z pietruszki oraz zimowym gołąbkiem. 

Maciej Majewski od 2014 roku jest szefem kuchni warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne, którą tworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko - francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. Na Gali CCIFP Szef Majewski jest odpowiedzialny za przygotowanie zimnej oraz ciepłej przystawki. Daniem przyrządzonym na początek przez Macieja Majewskiego będzie troć z bouillabaisse i algami. Kolejną propozycją będzie mus z perlicy z truflą i serem Bursztyn.

Dawid Makurat jest mistrzem cukiernictwa z 14-letnim doświadczeniem w zawodzie. W roku 2014 objął stanowisko szefa cukierni pięciogwiazdkowego hotelu Rialto w Warszawie, gdzie pod swoją opieką miał również restaurację Salto. W kwietniu 2018 r. objął stanowisko szefa legendarnej cukierni Lourse w hotelu Raffles Europejski. Deserem przygotowanym przez Dawida Makurata na Gali CCIFP będzie tort urodzinowy z konfiturą morelową z dodatkiem kwiatem czarnego bzu, dacquoise czekoladowym, ganache z mlecznej czekolady oraz musem z gorzkiej czekolady.

 Gala CCIFP jest co roku jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą, jest bowiem doskonałym momentem do nawiązywania relacji pomiędzy polskimi i francuskimi przedsiębiorcami. Tegoroczna Gala jest ponadto wydarzeniem rozpoczynającym jubileuszowy rok - Francusko-Polska Izba Gospodarcza już od 25 lat wspiera w rozwoju swoich członków. Dzięki zaangażowaniu Prezesów, Dyrektorów Generalnych, Członków Rady i ekipy jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznych izb bilateralnych w Polsce, a także jedną z największych Izb Francuskich na świecie. Ponad 450 firm stowarzyszonych, wśród nich zarówno spółki CAC40, jak i przedstawiciele MŚP, to niezliczone możliwości współpracy biznesowej i ważny element polskiej gospodarki. Partnerem Jubileuszowym Gali jest firma Michelin.

 


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności