Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSwojski ser z Korycina

Wytwarzane na Podlasiu sery korycińskie znane są w całej Polsce z wyjątkowego smaku. Chociaż sposób ich produkcji jest bardzo prosty, mają grono smakoszy, którzy delektują się nimi w różnych wersjach – bardziej lub mniej dojrzałych, naturalnych i z dodatkiem ograniczonej jedynie wyobraźnią liczby ziół i przypraw.

rs 2019 01ea 29 

  10 sierpnia 2012 r. ser koryciński swojski został wpisany do unijnego rejestru jako produkt z chronionym oznaczeniem geograficznym. Ten, który ma prawo nosić takie miano, wytwarzany jest naturalnymi metodami wyłącznie na terenie trzech gmin w powiecie sokólskim województwa podlaskiego: Korycin, Suchowola, Janów. 

Dzięki Szwajcarom… lub Holendrom

Legenda głosi, że okoliczną ludność nauczyli metody wytwarzania serów w drugiej połowie XVII w. Szwajcarzy, którzy przybyli na te tereny w czasach potopu szwedzkiego. W okolicach Korycina rozegrała się wówczas wielka bitwa, o której wspomina Henryk Sienkiewicz w „Potopie”. Po jej zakończeniu ranni żołnierze szwajcarskich wojsk zostali przetransportowani do folwarku Kumiała, w którym nabierali sił i goili rany zadane im podczas walk. Podobno byli tak wdzięczni za troskę, że nauczyli miejscowych robić sery, do których dodaje się...Anna Jabłońska

Restauracja 1/2019, PRODUKTY I SMAKOŁYKI

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności