Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaPączki dla gości warszawskich restauracji

2019-02-27

 W tym roku 28 lutego to Tłusty Czwartek, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wybrane warszawskie restauracje zapowiadają, że z tej okazji będą częstowały swoich gości pączkami.

paczek nano

W warszawskiej restauracji St. Antonio, mieszczącej się w Ogrodzie Saskim, w tłusty czwartek goście będą częstowani pączkami własnego wyrobu. Ciasto przygotowuje się z mąki pszennej, świeżych drożdży, żółtek, cukru, z dodatkiem odrobiny spirytusu. Pączki będą miały dwa nadzienia: tradycyjny dżem i marmoladę z róży. Lukier zostanie przygotowywany na bazie soku z pomarańczy, do tego pączki będą posypane karmelizowaną, pomarańczową skórką.
W restauracji St Antonio, która specjalizuje się w kuchni polskiej i włoskiej, bardzo dba się o przestrzeganie sprawdzonych, tradycyjnych receptur. Kto ceni tradycyjne, polskie smaki, nie będzie zawiedziony. Pączki będą rozdawane każdemu, kto tego dnia zostanie gościem restauracji. Każdy będzie mógł też przyjść i kupić je na wynos, w cenie 3 zł za sztukę.
Nie tylko St Antonio będzie rozdawał swoim gościom w tłusty czwartek słodką przekąskę. Pączkami swoich gości będzie częstowała popularna restauracja U Szwejka, mieszcząca się przy placu Konstytucji. Pączki dostaną także jako gratisowy poczęstunek goście restauracji Der Elefant i Otto Pompieri, znajdujących się przy placu Bankowym.

Idealne pączki powinny być pulchne i mieć jasną obwódkę, która świadczy o tym, że tłuszcz, na którym je usmażono, był świeży. Gdy pączka ściśniemy w ręku, ponownie rozciąga się i pęcznieje, wracając do swojej objętości. Delikatny pączek jest tak lekki, że „wiatr zdmuchnąłby go z półmiska”. Tradycyjnie może być posypany pudrem, lukrowany, nadziewany powidłami, marmoladą lub dżemem. Tłusty czwartek to czas kolejek w cukierniach, gdzie zwykle udajemy się po słodkie zakupy. Nie wiadomo, skąd dokładnie pączki do Polski przywędrowały. Pewne jest, że zadomowiły się na stałe w polskiej tradycji, kulturze i kuchni. Obecnie nie wyobrażamy sobie tłustego czwartku bez zjedzenia co najmniej jednego pączka, a najlepiej kilku.
Właścicielem restauracji Der Elefant, Otto Pompieri, St Antonio i U Szwejka jest Artur Jarczyński, który od 28 lat sukcesem prowadzi na polskim rynku sieć restauracji, do której nalezą także takie marki jak: Jeff`s, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, Bazyliszek.


Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności