Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Wystartował konkurs World Class 2019

2019-02-27

Ponad 10 tysięcy barmanów na świecie będzie ubiegać się o przepustkę do 11. finału konkursu World Class. Po raz piąty do wyścigu dołączą barmani z Polski. Rekrutacja trwać będzie do 14 marca 2019 r. Zwycięzca wyjedzie na zawody do światowej stolicy whisky: Szkocji.

WCP 2018 FINA PL MarcinKruk 03

Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik – to dotychczasowi reprezentanci Polski w globalnym konkursie World Class. Dziś gorące nazwiska sceny barowej, trenerzy, eksperci i koktajlowi influencerzy. Kto dołączy do tego grona w 2019 roku? Organizator World Class rozpoczął tegoroczne kwalifikacje od bezpłatnych szkoleń dla barmanów w wybranych miastach w całej Polsce. Udział w nich nie jest obowiązkowy, ale może być przydatny do przygotowania konkursowej prezentacji.
Zgłoszenia trwać będą do 14 marca 2019 r. Zadaniem kandydatów jest przygotowanie receptury i prezentacji koktajlu w jednej z trzech kategorii: „Smoke Integration” (koktajl z whisky i dymnym składnikiem), „Your Bar or Mine” (koktajl nawiązujący do najbardziej inspirującego lokalu w karierze), „My Mixer” (autorska receptura koktajlu na ginie).
Trzydziestu barmanów (top 30), których prezentacje okażą się najlepsze, zmierzy się w krajowym półfinale w połowie kwietnia. Następnie w czerwcu spośród 12 finalistów wyłoniony zostanie polski Barman Roku 2019. Zwycięzca zmierzy się z mistrzami z 60 krajów podczas globalnych finałów. Tegorocznym gospodarzem finału World Class Competition 2019 będzie Glasgow w Szkocji, kolebce ikonicznych destylarni whisky.
World Class to najbardziej prestiżowy i kompleksowy konkurs, który odkrywa barmańskie talenty. U jego podstaw World Class leży zaawansowany program edukacyjny, z którego skorzystało już ponad 300 000 barmanów. W 10-letniej historii konkursu po globalne trofeum sięgnęli reprezentanci: Francji, Grecji, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz dwukrotnie – Australii i Japonii.
W ubiegłym roku w globalnym finale World Class 2018 w Berlinie Polskę reprezentował Marcin Kruk z warszawskiego koktajlbaru Kita Koguta. Statuetkę zdobył Australijczyk, Orlando Marzo z Melbourne. Krajowi i globalni laureaci World Class podróżują po świecie w roli ambasadorów konkursu, pracują jako eksperci i w roli szefów baru uczestniczą z największych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych globu, jak od pokazów mody po oscarowe gale.

 


Aktualności
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności