20 marca 2019 Mazal Tov otwiera drzwi dla gości20 marca 2019 Mazal Tov otwiera drzwi dla gości

2019-03-20

Mazal Tov to tradycyjna środkowo-europejska żydowska kuchnia we współczesnej formie. Szefem kuchni jest Richart Tóth, węgierski żyd wielki miłośnik street foodu, który stworzył kartę opartą na tradycji żydów aszkanezyjskich. W menu domowa matzah, czulent, cymes, bajgle, chałki
i mnóstwo mięsa.

Food 1

„Pomysł na projekt urodził się podczas podróży po świecie i poznawania ludzi związanych z kulturą żydowską. Nie bez powodu Mazal Tov otwiera się na warszawskiej Starówce – to miejsce odwołujące się do historii, przeżyć i wspomnień”- mówi Katarzyna Derdzińska, dyrektor generalny.
Mazal Tov- na szczęście! Tymi krótkimi, ale pełnymi szczerej radości słowami życzeń́ wypowiadanych w szczęśliwych chwilach nazwane zostało polsko-żydowskie miejsce w serce warszawskiej Starówki. Mazal Tov to koncept opierający się na wartościach miłości, równości i tolerancji. Tworząc go nie zapomniano o historii i szacunku do tradycji. Kuchnia Mazal Tov opiera się na przepisach z czasów przedwojennej żydowskiej Warszawy zaprezentowanych w nowym wydaniu, zachowując przy tym swój oryginalny smak, dzięki bazowaniu na tradycyjnych przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mazal Tov to także przestrzeń dla spotkań ze współczesną kulturą żydowską, ciągle obecną i rozwijającą się w Polsce.  Poprzez organizowanie koncertów, wernisaży, spotkań autorskich i innych form wyrazu artystycznej ekspresji chcemy ukazywać różnorodność kultury żydowskiej, a dzięki wizytom wyjątkowych Gości przybliżać jej tradycje. Otwartość, chęć poznania- to wartości na których się skupiamy” - wspomina Daniel Chomicz – odpowiedzialny za część koncepcyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Mazal Tov stawiamy też na różnorodność i dialog. Chcemy, by każdy czuł się tu jak w domu i w nieformalnej, przyjaznej atmosferze mógł wsłuchać się w głos żydowskiej Warszawy - wielokulturowej, pełnej życia i swobody w której wszyscy mogą współistnieć we wzajemnej miłości, równości i tolerancji” – dodaje Katarzyna Derdzińska, Dyrektor Generalny.  

 

Koncept  Mazal Tov wchodzi w skład Grupy Gastronomicznej Marcina Wachowicza (AIOLI, Banjaluka, MOMU).


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail