Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Aplikacje do zarządzania zespołem

Liczba spraw bieżących i ważnych w funkcjonowaniu lokalu każdego dnia jest naprawdę ogromna. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy nowoczesne technologie i dostęp do wielu aplikacji, które mogą pomóc nam prowadzić biznes. Oto przykłady ich zastosowań w gastronomii.

 

 rs 2019 02ez 19

  Zatrudniając zwłaszcza młodych pracowników, musimy pamiętać o tym, że duża część ich życia odbywa się w internecie. Fakt ten warto wykorzystać w zarządzaniu załogą restauracji. Komunikowanie wszelkich zmian i nowości poprzez ogłoszenia wieszane na tablicy korkowej jest skuteczne, ale wymaga obecności odbiorców komunikatów i spojrzenia na tę tablicę. Charakter lokalu gastronomicznego najczęściej oparty jest na pracy zmianowej załogi. Jednak zespół, który ma danego dnia zmianę, musi być nie tylko w komplecie, ale także w kontakcie z menedżerem oraz znać bieżące sprawy i ustalenia. Komunikacja pomiędzy osobą zarządzającą zespołem a pracownikami tylko wewnątrz lokalu może się więc nie sprawdzić, kiedy nie ma wszystkich. Można zaprząc do tego powszechnie dziś używane aplikacje. 

Messenger i Facebook

To bardzo wygodne narzędzia, które pomagają dotrzeć do pracowników w czasie rzeczywistym. Tworząc na Messengerze grupę, w której znajdują się wszyscy pracownicy, można bardzo szybko znaleźć chętną osobę na dodatkową zmianę lub zamianę dyżuru któregoś z pracowników w ostatniej chwili, spowodowaną np. jego chorobą. Zamieszczanie grafików w grupie facebookowej sprawi, że nikt nie zapomni o swojej zmianie, a dzięki funkcji komentarzy będziemy mogli śledzić wszelkie uwagi. Dodatkowo post z prośbami grafikowymi, zamieszczony na grupie, ułatwi zorientowanie się w...


Restauracja 2/2019, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności