Branża spotkała się podczas 4. edycji Mazury HoReCaBranża spotkała się podczas 4. edycji Mazury HoReCa

2019-04-16

Prestiżowe konkursy kulinarne, znani szefowie kuchni w strefie pokazów, profesjonalni kupujący z całej Polski i najlepsi dostawcy: liderzy w branży, specjalistyczne szkolenia gastronomiczne – tak po krótce można scharakteryzować IV edycję targów Mazury HoReCa, które odbyły się 09 i 10 kwietnia w Expo Mazury w Ostródzie. Magazyn RESTAURACJA był patronem medialnym wydarzenia.

 DSC 8775

IV edycja targów Mazury HoReCa przyciągnęła kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy, którzy mieli możliwość spotkać nowych klientów oraz porozmawiać o kondycji i kierunkach rozwoju branży. Dzięki systemowi meetingowemu w trakcie dwóch dni targowych odbyło się kilkaset spotkań na linii hosted buyer – wystawca.

Sercem targów była strefa konkursowa, która na swoich na swoich stanowiskach gościła uczestników 4 konkursów kulinarnych. Oprócz mających już swoją tradycję konkursów Drób na Polskim Stole i Gęsina w Restauracji organizatorzy przygotowali również rywalizacje dla uczniów i profesjonalistów w osobnych kategoriach konkursu Green Box Challenge. 

Wydarzenie rozpoczęło się od zmagań profesjonalistów w ramach konkursu Gęsina w Restauracji. Tutaj jury wyróżniło pierwszym miejscem przedstawicieli Pałacu Mortęgi w składzie Marcin Zakrzewski Kacper Kuczyński, którzy wyprzedzili reprezentacje Restauracji pod Jabłoniami z Augustowa oraz warszawskiego Pink Lobstera. Następnie rywalizacją uczniów zadebiutował nowy format konkursowy – Green Box Challenge. Uczestnicy konkursu mieli godzinę na przygotowanie dań w stylu premium vege street food z tajemniczych składników umieszczonych w tytułowych boxach. Inauguracyjną rozgrywkę wygrał Dominik Sieński z Zespołu Szkół im. E. Sukertowej-Biedrawiny przed Emilią Czyrko - Zespół Szkół Gastronomicznych nr 9 Wrocław i Tobiasem Balukiem z Technikum Lider z Lublina. Baluk zrewanżował się za przegraną jednak drugiego dnia, zwyciężając wspólnie z Arkadiuszem Woźniakiem w konkursie Drób na polskim stole. Rywalizację konkursową zakończył Green Box Challenge dla profesjonalistów w którym tryumfował Michał Bilecki z pabianickiej Fabryki Wełny przed Weroniką Migdałek z poznańskiej Lavenda cafe & lunch i Kornelem Winiarskim z Hotelu Tristan

Dużym powodzeniem wśród odwiedzających cieszyły się strefa live cooking, w której członkowie Master Class by Academy Bocuse d'Or Poland z czołowymi szefami kuchni w Polsce przeprowadzali otwarte pokazy kulinarne. Była to doskonała okazja, by zobaczyć ich przy pracy a zarazem dowiedzieć się więcej o przygotowywaniu się do międzynarodowych konkursów kulinarnych.
Mazury HoReCa to jednak nie tylko gastronomia najwyższej klasy. Kilkuset seminarzystów z branży zgromadziły specjalistyczne szkolenia. Po raz drugi o zarządzaniu restauracją, jej finansami i personelem opowiedzieli Piotr Rogowski i Paweł Gruba - trenerzy i doradcy Menadżera Zewnętrznego Gastronomii. Daj się odnaleźć turystom i zwiększ liczbę gości w Twoim obiekcie noclegowym – to był za to jeden z tematów o którym dyskutowali przedstawiciele branży turystycznej w ramach szkoleń prowadzonych przez Nocowanie.pl
Menedżerowie i właściciele hoteli, restauracji, nowych formatów gastronomicznych, firm cateringowych, cukierni, piekarni i lodziarni, dystrybutorzy produktów i usług – liderzy branży HoReCa – IV edycja targów Mazury HoReCa potwierdziła swoją pozycję wydarzenia o olbrzymim potencjale biznesowym, a jednocześnie już trwale odznaczającego swoją pozycje na rynku wydarzeń HoReCa w Polsce. 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail