World Class Poland ogłosił 12 finalistów konkursuWorld Class Poland ogłosił 12 finalistów konkursu

2019-05-10

 

Gdańsk, Sopot, Warszawa, Łódź, Kraków i Wrocław z najlepszymi barmanami w kraju. Kto by przypuszczał, że zawód barmana należy do tak konkurencyjnych? W przypadku World Class to zarazem rywalizacja barów i emocjonująca bitwa miast. Do piątego finału konkursu zakwalifikowało się 12 barmanów z Gdańska, Sopotu, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia.

00 Top12 i ekipa 2019 diageo worldclass polfinal sierpc dzien2 284

W 2019 roku World Class świętuje swoją piątą rocznicę w Polsce. Do tej pory już czterech barmanów reprezentowało nasz kraj w globalnych konkursie. Marcin Kruk (Berlin, 2018), Janusz Lemiesz (Meksyk, 2017), Paweł Rodaszyński (Miami, 2016) i Mateusz Szuchnik (Kapsztad, 2015) – to dziś gorące nazwiska sceny barowej, trenerzy, eksperci i koktajlowi influencerzy. Wkrótce, bo już w czerwcu poznamy piątego, polskiego delegata do finału World Class Competition, który tym razem odbędzie się w Szkocji. Choć co roku w krajowych półfinałach rywalizują reprezentanci barów z różnych miast, do tej pory swoją dominację w finałach polskiej edycji konkursu utrzymywali barmani ze stolicy. Jak będzie tym razem?
Jest ich dwanaścioro. Mają od 23 do 30 lat, wśród nich 1 kobieta. Pracują na co dzień w 11 koktajlbarach w sześciu miastach w Polsce. Wszyscy zadziwili międzynarodowe grono jurorów, którzy w przystąpili do oceny umiejętności 30 półfinalistów z całego kraju. Kandydaci zmierzyli się w dwóch wymagających konkurencjach. Wzięli też udział w warsztatach z szefem kuchni Julianem Karewiczem oraz globalnym ambasadorem marki Singleton, Ervinem Trykowskim. Wyposażeni w wiedzę, od 2 do 12 lat praktyki za barem oraz konkursowe doświadczenie w krajowym półfinale World Class, w czerwcu zmierzą się o tytuł polskiego Barmana Roku 2019. Zwycięzca wyjedzie na globalne zawody, które tym razem odbędą się w światowej stolicy whisky: Szkocji. Tam zmierzy się z barmanami 60 krajów o tytuł mistrza świata.

Kto w Top 12 World Class Poland? Warto poznać 12 nazwisk najlepszych barmanów w Polsce, a jeszcze lepiej rozpoznać ich za barem! Szczególnie dlatego, że od 5 do 16 czerwca, czyli tuż przed polskim finałem konkursu, odbędzie się druga edycja World Class Cocktail Festival. To kilkunastodniowe wydarzenie, w ramach którego w licznych barach w całej Polsce będzie można skosztować koktajli w festiwalowej cenie. Więcej na: www.facebook.com/worldclasspoland/.

Top 12 World Class Poland 2019:

Trójmiasto

Łukasz Chodacki / Flisak '76, Gdańsk
Marek Pobłocki, Nowy Świat   Restaurant&Cocktailbar, Sopot

Warszawa

Sonia Garbowska / El Koktel
Dawid Pytkowski / El Koktel
Adam Grądziel / KiTi Bar i Kita Koguta
Piotr Mężeński / LAS Lokalna Atrakcja   Stolicy
Jakub Sienkiewicz / Zamieszanie cocktail bar

Łódź

Adrian Szpadzik / Affogato Restaurant
Hubert Workert / Brush Barber Shop

Kraków

Maciej Mazur / Z ust do ust

Wrocław

Daniel Kędzior / Papa Bar
Maciej Krzywoszyński / Papa Bar

 

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail