Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Marka Doctor Brew rozszerzyła dystrybucję do ponad 6300 punktów

2019-05-27

Po latach konsolidacji polskiego rynku piwnego przez globalne koncerny, do gry wracają browary rzemieślnicze, a wraz z nimi rośnie dostępność piw kraftowych. Doctor Brew, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek piw rzemieślniczych w Polsce, wiosną tego roku zwiększyła sieć dystrybucji z 3400 stałych punktów do 6300. Produkty Doctor Brew trafiły do regularnej sprzedaży na stacjach paliw PKN Orlen. Jedno z piw marki zadebiutowało też w akcji promocyjnej sieci Biedronka.

 Według Nielsena w 2018 na rynku działało 318 browarów, o 43% więcej niż w poprzednim roku. – Młode marki rzemieślnicze systematycznie rosną, przekonując skutecznie do swoich piw premium i piwnych specjalności coraz większą liczbę konsumentów, a także wyspecjalizowanych dystrybutorów – mówi Tomasz Czechowski, członek zarządu Doctor Brew Sp. z o.o. odpowiedzialny za sprzedaż.

Wzrost o 3000 stałych punktów sprzedaży

Doctor Brew istotnie rozbudował ostatnio sieć dystrybucji detalicznej. Na koniec 2018 roku piwa tej marki były dostępne w kanale tradycyjnym i nowoczesnym, w tym sieciach Lidl, Auchan, Carrefour, Makro, Selgros, Kaufland i Intermarche. – Od lat szczególną rolę w promowaniu piw rzemieślniczych w kanale nowoczesnym odgrywa Lidl, który najszybciej dostrzegł kraftowy trend w europejskim browarnictwie i zgodnie z nim odważnie formatuje swoją piwną ofertę dla świadomego polskiego konsumenta – podsumowuje Tomasz Czechowski.

Jeszcze przed „sezonem piwnym” Doctor Brew zwiększył sieć dystrybucji. Produkty marki są aktualnie dostępne w 1500 lokalach i sklepach specjalistycznych. Z kolei w kanale nowoczesnym liczba punktów sprzedaży zwiększyła się do 4800. Na tak dynamiczny wzrost wpływ miało m.in. rozpoczęcie współpracy z siecią PKN Orlen.– Od drugiej połowy kwietnia nasze piwa można kupić w ponad 1200 punktach Orlenu” – wyjaśnia Tomasz Czechowski.
Partia piwa Doctor Brew w kwietniu trafiła też po raz pierwszy do ponad 2 000 dyskontów należących do Jeronimo Martins, w ramach akcji in&out. – Dla klientów sieci Biedronka przygotowaliśmy piwa Amarillo APA. Mamy nadzieję, że propozycja przetrze szlaki kolejnym piwom z naszej oferty – dodaje Czechowski.

 Browar Lwówek już warzy piwa Doctor Brew

Zwiększona dostępność piwnych specjalności Doctor Brew idzie w parze z większymi mocami produkcyjnymi. Spółka wydzierżawiła od Grupy BRJ Marka Jakubiaka Browar Lwówek, który do tej pory specjalizował się w produkcji piw regionalnych. – W ciągu pierwszych miesięcy tego roku stworzyliśmy od podstaw laboratorium, które już działa w Browarze Lwówek, przeprowadziliśmy szereg prac remontowych i inwestycji, które umożliwiły rozpoczęcie w zakładzieprodukcji piw Doctor Brew – podsumowuje Tomasz Czechowski. Dzięki dzierżawie Browaru Lwówek spółka w miejsce kontraktowych mocy produkcyjnych 30 tys. hektolitrów rocznie zyskała potencjał 100 tys. hl. Obecnie warzy i sprzedaje zarówno piwa regionalne pod marką Lwówek, jak i piwne specjalności Doctor Brew, warzone metodą rzemieślniczą. Do końca października 2020 r. spółka ma wyłączne prawo do zakupu lwóweckiego browaru od Grupy BRJ.


Aktualności
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności