Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ 2019
 
 Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ 2019

2019-06-06

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ ma na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału. Już w sobotę, 8 czerwca 2019 r., odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia.

– Już od 1998 r. promujemy mleko i przetwory mleczarskie w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci, organizując Światowy Dzień Mleka. Przygotowujemy bogaty program: w tym roku są to koncerty, występ kabaretu, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych, którym zgodnie z ideą nadajemy mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszym celem jest bowiem zwrócenie uwagi konsumentów na prozdrowotne działanie produktów mleczarskich i fakt, że spożywanie nabiału jest bardzo korzystne dla organizmu – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że wspólnie budują jedną z największych europejskich firm, producenta i eksportera nabiału o ugruntowanej renomie na świecie. Poza częścią oficjalną, podczas której Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński jak co roku wzniesie symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi oraz wręczone zostaną wyróżnienia i pamiątkowe osobom i firmom zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka, przygotowany został szereg atrakcji: występy artystów polskiej sceny z koncertem Margaret na zakończenie części muzycznej i występem kabaretu Łowcy.B na zakończenie imprezy. Podczas części artystyczno-rozrywkowej zaplanowane są również tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka. Wiele atrakcji odbywać się będzie także poza sceną główną: m.in. konkursy „Mleko z klasą” oraz plac zabaw dla najmłodszych i mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy dla nieco starszych.

Światowy Dzień Mleka jest zorganizowany z inicjatywy firmy MLEKOVITA. Patronatem honorowym objęła je Minister Przedsiębiorczości i Technologii.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail