Profesjonaliści na FOODEXPO i POLFISH
 


 


Profesjonaliści na FOODEXPO i POLFISH

2019-06-12

140 wystawców z 13 krajów – wiodący polscy producenci, przetwórcy, importerzy ryb i owoców morza, zakłady mleczarskie, producenci opakowań, systemów do etykietowania, profesjonalnej chemii, systemów do magazynowania, a także profesjonalne wykłady, seminaria i konferencje przyciągnęły pod koniec maja do Gdańska ponad 4 tysiące zwiedzających z 23 krajów.

 Tegoroczne imprezy targowe 29-31 maja bieżącego roku w gdańskim Amberexpo były odpowiedzią na zainteresowanie i zapotrzebowanie odbiorców, świadomych konieczności zbliżenia się do natury i dbałości o zdrowie oraz poszukujących artykułów wyjątkowych.

Targi FOODEXPO i POLFISH to przede wszystkim okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i szansa na nawiązanie ważnych dla rozwoju firmy kontaktów handlowych. W tym roku w ofercie targowej można było znaleźć innowacyjne urządzenia wędzarnicze, systemy chłodzące i pakujące, sprzęt do utylizacji odpadów, wyposażenie dla gastronomii i sklepów oraz przedsiębiorstw oferujących kompleksowe projektowanie linii technologicznych i wdrażania systemów produkcyjnych. Firmy zaoferowały ponadto odzież jednorazową i ochronną, środki czyszczące, urządzenia myjące i suszące, pojemniki i opakowania dla przetwórstwa i firm cateringowych, samochody dostawcze i użytkowe dla gastronomii, najnowsze rozwiązania w transporcie spożywczym – monitoring pojazdów, innowacyjne oprogramowania i agregaty chłodzące oraz sklepy mobilne.

FOODEXPO 2019
Na odbywających się po raz drugi w synergii z targami POLFISH targach FOODEXPO swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy napojów, przypraw, mąki, produktów cukierniczych, zup czy win. Z sektora mleczarskiego (targi Mleczna Rewia) w Targach uczestniczyły czołowe polskie zakłady i spółdzielnie mleczarskie (SM Mleczwart, SM Września, KeSeM, OSM Maluta, OSM Czarnków). Dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, udział producentów i firm związanych z przetwórstwem produktów mlecznych dofinansowany był z Funduszu Promocji Mleka. Obok produktów mleczarskich, zbożowych i dietetycznych, swoją prezentację miały także produkty regionalne w ramach projektu Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie – produkty małych i średnich firm, płody z farm i hodowli ekologicznych, lokalne przetwórnie i gospodarstwa.

POLFISH 2019
Te odbywające się w cyklu dwuletnim, jedyne w Polsce i jedne z największych w Europie Środkowej specjalistyczne targi branży rybnej stanowią prezentację szerokiej oferty produktów rybnych, maszyn, urządzeń, opakowań, środków utrzymania czystości, pojazdów specjalistycznych i usług. W tegorocznym wydarzeniu, oprócz tradycyjnych produktów świeżych, mrożonych, konserwowych, wędzonych i marynowanych, znalazły się też rybne wyroby garmażeryjne i typu convenience. Z zakresu akwakultury obecne były firmy zajmujące się hodowlą dorady, okonia morskiego, karpia, pstrąga oraz producenci pasz, systemów do przechowywania i transportu ryb oraz urządzeń i sprzętu do hodowli. Targi były świetną okazją do prezentacji ciekawych nowości rynkowych, jak choćby konserw premium z dziko żyjącego tuńczyka błękitnopłetwego poławianego tradycyjną metodą almadraba, czy produktów nie zawierających konserwantów, substancji słodzących i barwników (m.in. śledź w galarecie oraz śledź w sosie pomidorowym). 

 WYNIKI KONKURSÓW | FOODEXPO 2019 

 RAND PRIX MERCURIUS GEDANENSIS

 • Spółdzielnia Mleczarska "Mleczwart" w Wartkowicach za Serek z Wartkowic kub. 200 g z burakiem, szpinakiem, czarnuszką, chrzanem, kiełkami rzodkiewki

MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska MALUTA w Nowym Dworze Gdańskim za Maluta jogurt śmietankowy bez laktozy 220 g
 • Spółdzielnia Mleczarska Września za serek śmietankowy ręcznie wyrabiany
 • Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski za Borówkę z Gruszką po pomorsku
 • Pomorski Browar Tradycyjny za Piwo Starogdańskie Classic (pomorskie tradycyjne)

WYRÓŻNIENIE:

 • Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku za twaróg klinek tłusty z ziołami - z Kujaw i ziemi dobrzyńskiej
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie za kaszkę mannę z jagodami
 • TAKFOODS Anna Jaeschke za chałwę sezamową naturalną

 

PUCHAR MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

DLA NAJLEPSZEGO WYSTAWCY  TARGÓW FOODEXPO 2019

 • TAKFOODS Anna Jaeschke

 NAGRODA SPECJALNA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska MALUTA z Nowego Dworu Gdańskiego za wytwarzanie żywności wysokiej jakości   

PUCHAR PREZESA KRAJOWEGO ZWIĄZKU SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH ZWIĄZKU REWIZYJNEGO

za wysoką jakość produktów mlecznych, lubianych i docenianych przez konsumentów 

 • Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie
 • Spółdzielnia Mleczarska Września
 • Spółdzielnia Mleczarska "Mleczwart" w Wartkowicach
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska MALUTA z Nowego Dworu Gdańskiego

WYNIKI KONKURSÓW | POLFISH 2019

Kategoria Technologia 

MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS

 • PHUP CLEVRO Robert Klemba za tunelową myjkę puszek i słoików XMS – 1200
 • Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy, Politechnika Koszalińska za Patroszarkę próżniową dla całych lub odgłowionych karpi i innych karpiowatych 

Kategoria Produkt Rybny 

GRAND PRIX MERCURIUS GEDANENSIS

 • Przetwórstwo Rybne „ŁOSOŚ” Sp. z o.o. za suma w oleju z rodzynkami 110 g

MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS

 • CONTIMAX S.A. za Łososia plastry 100 g N/Z Connoisseur
 • SoNa Sp. z o.o. za dorsza na cebulce z ziemniaczkami

WYRÓŻNIENIE MERCURIUS GEDANENSIS

 • NICKAL S.A. za filety śledziowe matjas w kawałkach

PUCHAR MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ

ZA NAJLEPSZY PRODUKT TARGÓW POLFISH 2019

 • Polski Karp Sp. z o.o. za koftę z karpia i ciecierzycy w 3 smakach (pikantna, ziołowa, klasyczna) 

KOLEJNA EDYCJA: 26-28 maja 2021 

WIĘCEJ INFORMACJI:www.polfishtargi.pl, www.foodexpo.pl


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail