Wyjątkowa premiera wody źródlanej w szklanej butelce Żywiec ZdrójWyjątkowa premiera wody źródlanej w szklanej butelce Żywiec Zdrój

2019-06-26

Żywiec Zdrój wprowadził na rynek krystaliczną górską wodę źródlaną w pięknych, szklanych butelkach. To pierwszy produkt marki w szklanym opakowaniu, stworzony przede wszystkim z myślą o branży HoReCa. Produkt dostępny jest w 2 wariantach - niegazowanym i gazowanym, w butelkach o pojemnościach 0,3 l i 0,7 l. Po wodę Żywiec Zdrój, od maja 2019 roku, mogą sięgać konsumenci w wybranych restauracjach i kawiarniach na terenie całej Polski. Jednym z elementów wprowadzenia produktu na rynek, była wyprawa znakomitych polskich szefów kuchni na Żywiecczyznę. Zainspirowani regionem, stworzyli menu, które już wkrótce wzbogaci kartę dań ich restauracji.

13 czerwca 2019 r. w Hotelu Warszawa odbyła się konferencja „Arcydzieło Natury. U Źródeł – trendy i inspiracje”, podczas której została oficjalnie zaprezentowana nowa, szklana butelka Żywiec Zdrój. Wydarzenie połączone było z panelem na temat znaczenia pochodzenia, smaku oraz designu w kontekście budowania niepowtarzalnego doświadczenia restauracyjnego. Jako prelegenci wystąpili uznani polscy i zagraniczni eksperci – między innymi zdobywca 2* Michelin, szef kuchni Paco Roncero (La terraza del Casino, Hiszpania), szef Joris Bijdendijk (Rijks 1*, Holandia), hydrosommelier i ambasador marki Żywiec Zdrój Tomasz Kolecki, czy konsultantka dla branży HoReCa, dziennikarka Patrycja Siwiec.

Po konferencji goście wzięli udział w wyjątkowej, 7-daniowej kolacji w restauracji Warszawska. Została ona przygotowana przez szefów kuchni, którzy uczestniczyli w wyprawie na Żywiecczyznę. Autorskie dania zaprezentowali: Tobyn Excell (Sael Project),  Justyna Słupska-Kartaczowska (Jadka, Wrocław), Patrycja Stefanów-Kot (Restauracja Koncertowa, Krynica-Zdrój), Adam Adamczak (Oskoma, Poznań), Rafał Niewiarowski (Dym na Wodzie, Ustka), Dawid Łagowski (Destylarnia, Pałac Mierzęcin) oraz Robert Trzópek (Bez Gwiazdek, Warszawa).


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail