Uber Eats wprowadza w Warszawie opcję odbioru osobistego z restauracjiUber Eats wprowadza w Warszawie opcję odbioru osobistego z restauracji

2019-06-28

Warszawa jest pierwszym polskim miastem, w którym Uber Eats wprowadza w swojej aplikacji możliwość odbioru osobistego zamówionych wcześniej dań z blisko 300 restauracji. Funkcja “Pick-Up” to dodatkowe korzyści dla użytkowników, między innymi: brak opłat za dostawę oraz możliwość odbioru zamówienia w przerwie na lunch czy w drodze powrotnej do domu, bez potrzeby oczekiwania na danie.

Wprowadzenie nowej usługi w aplikacji Uber Eats ma na celu wsparcie rozwoju branży restauracyjnej w Polsce. Poprzez umożliwienie użytkownikom samodzielnego odbioru dań, Uber Eats chce zapewnić im szybki i wygodny sposób dostępu do posiłków - niezależnie od tego, czy jest to jedynie “kawa w biegu”, czy chęć ominięcia kolejki w porze lunchu. Warszawa pilotażowo dołączyła do innych europejskich miast, w których usługa już działa - Londynu, Paryża oraz Sztokholmu. Wśród restauracji, które włączyły się do programu, można wymienić m.in. sieć Bobby Burger, Mango Vegan lub Trattoria Rucola. Usługa “Pick-Up” w ramach Uber Eats będzie dla restauracji kolejną szansą na rozwój biznesu. Dzięki niej ich klienci będą mogli w szybki i łatwy sposób zamawiać ulubione dania bez konieczności dodatkowych rejestracji, minimalnej wartości koszyka itd.

- Uber Eats na trwałe zmienił obraz branży restauracyjnej w Polsce i nadal chcemy utrzymywać ten kierunek. Dzięki nowej usłudze miejsca, które dotychczas w ogóle nie miały opcji dostawy, nie tylko dotrą do nowych klientów ze swoją ofertą, ale od razu umożliwią wygodny i szybki odbiór zamówienia. Żyjemy w pośpiechu, zwłaszcza w dużych miastach, dlatego tym bardziej ważne jest, by dostarczać klientom usługi, których potrzebują, w najwygodniejszej dla nich formie – niezależnie, czy dotyczy to ulubionej kawy na wynos, czy ominięcia kolejki w porze lunchu. Jest to projekt pilotażowy, dlatego uważnie będziemy przyglądać się temu, z jakim odbiorem spotka się nowa funkcja i w jaki sposób możemy ją jeszcze poprawić - mówi Krzysztof Radoszewski, General Uber Eats manager CEE.

Rozwiązanie “Pick-Up” zadebiutowało na początku 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj z możliwości odbioru osobistego dań mają okazję korzystać klienci ponad 1000 restauracji, między innymi w Austin, San Diego, Dallas i Phoenix. Po udanym debiucie w USA, pierwszymi miastami w Europie, które zdecydowały się w marcu br. na wprowadzenie opcji “Pick-Up”, były Londyn i Paryż. Dzisiaj tą możliwość daje ponad 2000 brytyjskich i francuskich restauracji. Warszawa jest kolejnym miastem, które przetestuje nowe rozwiązanie na platformie Uber Eats.
W jaki sposób złożyć zamówienie z odbiorem osobistym? W trakcie składania zamówienia w aplikacji Uber Eats należy wybrać opcję dostawy, oznaczoną jako “Odbiór osobisty”. Po złożeniu zamówienia użytkownik będzie mógł zobaczyć, po jakim czasie będzie gotowe jego zamówienie i udać się po odbiór. Aplikacja będzie również pokazywać, jak daleko od użytkownika znajdują się restauracje oferujące nową usługę.
Dzisiaj Uber Eats współpracuje z ponad 2000 restauracji, w 10 miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Łodzi, Katowicach i Lublinie. Dzięki rosnącej popularności aplikacji nad Wisłą, Polska szybko stała się jednym z największych rynków dla tej usługi w całej Europie. Uber Eats jest obecnie dostępny w ponad 500 miastach, w 36 krajach na całym świecie, pozwalając użytkownikom na zamawianie posiłków z ponad 220 tysięcy restauracji.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail