Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 
MATERIAŁ PARTNERA: Jak przyciągnąć więcej klientów do restauracji? eatPoint.pl odpowiada na potrzeby restauratorów

2019-08-08

Polacy coraz chętniej jadają poza domem, rynek gastronomiczny w naszym kraju przeżywa rozkwit, a restauratorzy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie uwagi gości. Dziś smaczne dania czy ulotki rozdane w okolicy nie robią już na nikim wrażenia. Dlatego właściciele lokali poszukują alternatywnych sposobów na dotarcie do swojej grupy docelowej i pozyskanie nowych klientów.

tdhim 04

Obserwując trendy panujące w branży gastronomicznej, firma Fintech Solutions stworzyła platformę eatPoint.pl, która wpasowuje się w specyfikę branży i różnorodność panującą na rynku HoReCa. Rozwiązanie to łączy w sobie funkcje zaawansowanej aplikacji do zarządzania systemem rezerwacyjnym w restauracji oraz przejrzystego i łatwego w obsłudze serwisu do rezerwowania miejsc w lokalach gastronomicznych dla klientów. Każdy restaurator, który dołączy do eatPoint.pl może do końca października przetestować wszystkie funkcjonalności systemu całkowicie za darmo.

Jak sprawnie zarządzać rezerwacjami w restauracjach?

System eatPoint.pl samodzielnie przydziela wolne miejsca ze zdefiniowanej przez restauratora puli, informuje o zbliżającej się rezerwacji, a także szacunkowym czasie jej zakończenia. Zastosowane algorytmy pozwalają obsłużyć nawet duże grupy gości oraz umożliwiają zagospodarowanie dostępnej przestrzeni w taki sposób, aby w lokalu zostało jak najmniej wolnych krzeseł. Dokonana przez klienta rezerwacja automatycznie pojawia się w systemie, co eliminuje ryzyko błędu ludzkiego. eatPoint.pl umożliwia również ręczne dodanie rezerwacji dokonanych przez klienta w lokalu bądź telefonicznie. Pełna integracja z dotychczasowymi metodami przydzielania wolnych stolików pozwala na płynne wdrożenie nowej technologii w każdej restauracji, a rezerwacje pochodzące z różnych źródeł widoczne są w jednym systemie.

Analiza danych, statystyki i follow up z branży
eatPoint.pl to także doskonałe narzędzie wspomagające analizę danych. Jak zauważa Rafał Gibczyński, prezes eatPoint.pl, w branży gastronomicznej rzadko wykorzystuje się analizę danych dotyczących klientów i funkcjonowania lokalu. „Dzięki naszemu systemowi restauratorzy w standardzie otrzymują statystyki, które pokazują m.in. obłożenie sali w ujęciu godzinowym i dziennym. Analiza tych danych  znacznie podnosi performance dochodowości lokalu, a także wspomaga pracę menedżera sali.”
eatPoint.pl dostarcza także restauratorom bieżące informacje z rynku gastronomicznego. Restauratorzy korzystający z systemu otrzymują dostęp do najważniejszych informacji, relacji z targów oraz konferencji branżowych, a także istotnych zmian prawnych.

Skuteczna promocja lokalu dzięki eatPoint.pl
Wymieniając zalety serwisu, warto przyjrzeć się także jego funkcji reklamowej. eatPoint.pl to nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim partner w rozwoju każdej restauracji. Profil lokalu umieszczony w eatPoint.pl wpływa pozytywnie na jego pozycjonowanie w wyszukiwarce, a klienci mają możliwość zdobycia wszystkich informacji w jednym miejscu. Podstrona restauracji zawiera unikatowy opis lokalu, zdjęcia, menu, godziny otwarcia oraz inne dodatkowe szczegóły. Dzięki temu restauracja nie musi posiadać własnej strony internetowej, aby być widoczną w sieci, a także przeznaczać dodatkowego budżetu na działania SEO oraz promocję w Social Mediach.

Lojalni klienci
Warto zwrócić uwagę na to, że restauracje z rezerwacją online odnotowują zwiększony odsetek powracających klientów. Automatyzacja systemu zamawiania stolików powoduje, że obsługa gości w danym miejscu przebiega szybciej i sprawniej. Brak konieczności częstego odbierania telefonów oraz wiadomości dotyczących rezerwacji odciąża personel, który może w pełni skoncentrować się na obsłudze gości, co przekłada się na ich zadowolenie.  
Serwis to również idealne narzędzie do zwiększenia lojalności dotychczasowych klientów. Ponieważ system zapamiętuje wszystkie niezbędne dane na temat gości oraz historię ich rezerwacji, restauratorzy mają możliwość kierowania do nich specjalnych promocji lub zniżek np. z okazji urodzin lub kolejnej wizyty.

Na kiedy zaplanować akcję promocyjną?
Wymyślenie akcji promocyjnej to tylko pierwszy krok, kolejnym jest wybranie odpowiedniego momentu na jej uruchomienie. I tu z pomocą przychodzi platforma eatPoint.pl, która jest także doskonałym wsparciem dla działu promocji i reklamy restauracji. Analizując w systemie dotychczasowe rezerwacje oraz obserwując przyszłe obłożenie lokalu, istnieje możliwość zaplanowania momentu, w którym należy rozpocząć akcje promocyjne, wprowadzić oferty specjalne czy zaplanować ciekawy event.

Testuj za darmo do końca października
Dzięki eatPoint.pl restauratorzy otrzymują multinarzędzie, które umożliwia pełną automatyzację procesu rezerwacji stolików oraz dostarcza cennych informacji na podstawie analizy danych i bieżących statystyk. Dodatkową korzyścią jest profesjonalna i intensywna promocja lokalu przy wykorzystaniu szerokiego zestawu tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi marketingowych. Obecnie, w bazie eatPoint.pl znajdują się restauracje w Warszawie oraz Lublinie, a już wkrótce dołączą lokale z innych miast. Oprócz rozwoju regionalnego, planowany jest także dalszy rozwój funkcjonalny platformy, np. funkcja przedpłaty za zamówienie do dokonanej rezerwacji. Do końca października każdy restaurator ma możliwość przetestowania wszystkich funkcjonalności eatPoint.pl całkowicie za darmo.

 

Dołącz do eatPoint.pl!


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail