Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Wystartowała III edycja konkursu fotografii kulinarnej

2019-07-25

W tym roku organizatorzy hasłem BREAKFAST TIME! zachęcają do fotografii śniadań w ramach III edycji konkursu fotografii kulinarnej Signature Photo Dishes, której organizatorem jest warszawska restauracja Signature mieszcząca się przy hotelu H15 Boutique Hotel.

 food 2569257 640

Temat przewodni konkursu jest za każdym razem inny. Profesjonalne jury przyzna wartościowe nagrody finalistom konkursu, a wyjątkowo w tej edycji zostaną także przyznane wyróżnienia.

Konkurs Signature Photo Dishes doczekał się już III edycji i możeposzczycić się dużą ilością zgłoszeń, profesjonalnym jury oraz wartościowymi nagrodami, które zachęcają do wzięcia w nim udziału. Zadanie jest proste – zrobić zdjęcie pod kątem hasła konkursowego, wstawić je na swój Instagram lub Facebook i przesłać w formularzu zgłoszeniowym do organizatora.

W pierwszej edycji pasjonaci fotografii kulinarnej mieli nie lada duże wyzwanie, bo ich zadaniem było sfotografowanie dania, które sami mieli przygotować w kolejnej edycji przesłano ogrom zgłoszeń z fotografiami deserów, które pobudziły kubki smakowe całemu gronu jury. Tym razem w III edycji konkursu zadaniem do sfotografowania są śniadania. Hasło przewodnie, które organizatorzy postawili przed uczestnikami to BREAKFAST TIME.

- Breakfast time to wdzięczne hasło, które wydaje mi się, że zauroczy wiele osób. Instagram przecież już pęka w szwach od świetnych zdjęć różnych śniadań, ale mam nadzieję, że nie wszystkie zgłoszenia będą w jednej tylko stylistyce tzw. „instagramowej”, czekamy na coś co nas zaskoczy. Dodam jeszcze, że wbrew pozorom nie jest to taki superłatwy temat do sfotografowania bo choć zauważyłem, że Polacy zaczęli dbać bardzo o smaki i estetykę swoich dań to jednak na pewno ważna tutaj będzie ogólna kompozycja całego zdjęcia- mówi Marcin Mazur dyrektor spółki zarządzającej restauracją.

W III edycji partnerami konkursu są marki, które bardzo mocno są związane z tematyką i formą konkursu. Jest to już po raz trzeci Fujifilm Polska – Instax, a także Nespresso kojarzące się wszystkim z wyśmienitą kawą. Profesjonalne, konkursowe grono jury w składzie: Lidia Popiel, Ada Fijał, Anita Sokołowska, Joanna Czechowska, Igor Grzeszczuk, Marcin Mazur przyznają trzem laureatom konkursu aparaty fotograficzne Instax, vouchery do Signature – największy na kwotę 1000zł, ekspresy wraz z zapasem kawy oraz Travel Mug 'a od Nespresso.

Trzecia edycja będzie dodatkowo wyjątkowa bowiem zostaną przyznane także wyróżnienia zdjęć, które wybierze Iwona Żelazna z Nespresso. Są to specjalne zaproszenia na pairingi kawy i deserów do restauracji Signature. Pairing to inaczej harmonizacja potrawy z kawą, które komponują się

tak, by wzmocnić doznania sensoryczne ( aromat, tekstura, smak)   Takie wyróżnienie osłodzi każdemu dzień. W tym przypadku profesjonaliści przygotowali harmonizację deserów z mieszankami Nepsresso pochodzącymi z wyselekcjonowanych regionów upraw.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 23 września 2019 roku do godz. 12:00


Polecamy
rs 2019 03
4/2019   Spis treści »
lipiec-sierpień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności