W poszukiwaniu własnego story
 
 

W poszukiwaniu własnego story

Gastronomia wykorzystuje emocje, dlatego to branża dla odważnych. Wygrywają ci, którzy nie boją się nieprzeciętności. Jak zatem wybić się na tle innych firm, miejsc i projektów? Oto kilka naszych sprawdzonych zasad.

 rs 2019 04ez 16

  Panuje niesprawiedliwe przekonanie, że rynek HoReCa jest jeszcze niegotowy na „prawdziwe”, „strategiczne” działania PR-owe i marketingowe. Jest w tym ziarnko prawdy – z reguły dysponuje bowiem mniejszymi budżetami i zasobami ludzkimi. Z drugiej strony, to jednak na tyle wdzięczny temat, że dzięki dobrze zaplanowanym działaniom nakłady mogą być znacznie niższe niż przy niehorecowych klientach. Często nie ma tu miejsca na wielkie spoty czy reklamy prasowe. Jest za to przestrzeń na finezyjne wydarzenia, współpracę z markami, ale też miastami i stowarzyszeniami, zabawne wpisy w mediach społecznościowych, proste, ale prawdziwe filmy z komórki, smaczne zdjęcia i historie ludzi, które chwytają za serce. Mniejsze budżety nie oznaczają wcale mniejszych zasięgów. Do dyspozycji są po prostu inne narzędzia. Sposób myślenia – strategiczny, uporządkowany, nastawiony na efekty – pozostaje ten sam, co w wielkim biznesie. 

Myśl nieszablonowo

Jeśli ktoś pokusiłby się o analizę sposobu, w jaki piszą o sobie np. restauracje w całym kraju, to założę się o obiad w jednej z nich, że większość kładzie nacisk na lokalność i doskonałą jakość produktu, sezonowość, współpracę z regionalnymi, sprawdzonymi dostawcami, nowoczesne zaplecze kuchenne, a ostatnio także nurty zero waste i comfort food. Czy są to cechy wyróżniające, na których można dziś opierać komunikację marki? Jak dla mnie, to raczej must have, bez którego trudno prowadzić dziś dobry biznes. Warto szukać własnej drogi, historii, którą nasi goście będą o nas opowiadać znad talerza, tego, co wywoła emocje i spowoduje, że ludzie będą się z nami utożsamiać. W ten sposób dotykamy modnego storytellingu. No dobrze, ale jak to zrobić? 

Przyjemność

Pierwszy przykład to mała, niepozorna pizzeria Przyjemność z Poznania, która właśnie świeżo eksplodowała w Warszawie. W czasach, kiedy na...Agnieszka Małkiewicz FOR Solutions www.forsolutions.pl

Restauracja 4/2019, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail