Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Wykwintny street food od WuWu

2019-08-28

WuWu Nocny Market 2

 

WuWu w specjalnie przygotowanym na Nocny Market menu, zaserwuje nowoczesne, wyrafinowane dania w stylu street food. Propozycje szefowej kuchni Adriany Marczewskiej zaskoczą miłośników ulicznego jedzenia, którzy na pewno wcześniej nie mieli okazji wypróbować dzika czy raków w takim wydaniu. Zwykle bowiem spotyka się je w dużo bardziej eleganckich okolicznościach. 

 

Do rąk gości Nocnego Marketu trafią więc: kotlet mielony z dzika w bułce ziemniaczanej, podawany z ogórkiem małosolnym i chrupiącymi skórkami z ziemniaka, kacze języki z orzechami, cydrem Chyliczki, winogronami oraz chałką, kanapka ze smalcem serwowana z szlachetnymi grzybami i kiszonym agrestem, grzanka z kurkami oraz oscypkiem z jeżyną i koprem, a także raki po polsku: w koprze, winie i śmietanie z grzanką. Każda propozycja z nocnomarketowej karty dowodzi, że street food może być wykwintny czy zaskakujący – Karta WuWu skierowana jest do smakoszy, którzy oczekują nie tylko szybkich, ale kreatywnych i smacznych posiłków z wysokiej jakości dodatkami, w przystępnej cenie – większość dań kosztuje zaledwie kilkanaście złotych – komentuje Adriana Marczewska.

 

WuWu na co dzień mieści się na terenie rewitalizowanego Centrum Praskiego Koneser przy Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze. Skupia ludzi kreatywnych, ambitnych i wychodzących poza schematy, zarówno w kuchni, jak i w życiu. Bardzo ważnym elementem WuWu jest dobór dostawców. Polska wołowina z Pniew, nabiał z małej mleczarni w Bobolicach, sery zagrodowe od małych producentów z całego kraju, produkty od Nowickiego, warszawskie miody, 3 różnych rzeźników, współpraca z hodowlą Mangalicy, pstrągi z Zielenicy czy rolnicy hodujący wyjątkowe zioła. Dzięki czemu WuWu stało się lokalem, do którego goście wracają, żeby spróbować produktów, które jedli kiedyś lub tylko słyszeli o nich, a są one związane z historią i kulturą regionu.

 

Bistro Bar Wuwu na Nocnym Markecie, 29 sierpnia - 1 września, ul. Towarowa 3, https://wuwu.bar/


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności