Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kultowe bączki na 5 urodziny Trzech Kumpli!

2019-09-04

W tym roku Browar Trzech Kumpli obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji założyciele browaru postanowili reaktywować swoje pierwsze piwa w kultowej odsłonie. Native American, Pan IPAni oraz Califia pojawiły się właśnie w sprzedaży w charakterystycznych, pękatych butelkach, które przywodzą na myśl dawne, sentymentalne czasy. Trzy urodzinowe piwa są wzmocnione dodatkową porcją chmielu na zimno i posiadają nowe minimalistyczne etykiety.

 Califia baczek urodzinowy

Wybór piw w urodzinowej edycji był dla założycieli oczywisty. Native American, Pan IPAni oraz Califia to pierwsze trzy piwa, które rozlali do butelek, jedyne bączki w ofercie oraz trzy przełomowe dla browaru trunki. Native American, był pierwszym piwem, które zaczęło zbierać pozytywne recenzje i zwróciło uwagę piwnego świata na Trzech Kumpli. Pan IPAni to trunek, który rozpromował Browar, jak żaden inny oraz Califia, która kontynuowała dobrą passę Pan IPAni. Wszystkie trzy piwa warzone są nieprzerwanie do dzisiaj i tworzą wspaniałe, uzupełniające się trio.

 

Native American to przykład piwa warzonego w bardzo amerykański, bezkompromisowy sposób - zawiera dużo alkoholowej mocy wspartej ogromem aromatycznego chmielu.  Piwo uznawane jest dzisiaj za reprezentanta podejścia East Coast w warzeniu IPA. Obowiązkowe są tutaj: żywiczno-cytrusowy aromat, rdzawo-czerwonawy kolor, nieco większa pełnia i wyraźnie zaznaczona gorycz. To klasyk gatunku.

 

Pan IPAni, pomimo tego, że przez Trzech Kumpli zaklasyfikowane jako Wheat IPA, uznawane jest za pierwszego w Polsce "New Englanda”. Piwo charakteryzuje się potężnym aromatem owoców tropikalnych, zwłaszcza mango i papai, ma niską gorycz i daje poczucie rześkości i orzeźwienia. Pan IPAni jest na rynku od ponad 4 lat, a nie utraciło nic ze swojej aktualności.

 

Califia to z kolei klasyczne amerykańskie India Pale Ale Zachodniego Wybrzeża USA. Bardzo jasne, nie zawiera karmelu, za to sporo goryczy i wspaniały aromat owoców cytrusowych. Niektórzy lubią w west coastach aromat żywic i w ogóle drzew iglastych, Browar Trzech Kumpli postawił jednak w Califi na cytrusy - grejpfruty, pomarańcze, cytryny, limonki oraz przyjemny, słodkawy zapach jasnych słodów.

 

Piwa urodzinowe od Trzech Kumpli są dostępne w limitowanej edycji w pubach patronackich i sklepach z piwem rzemieślniczym na terenie całego kraju. Informację o miejscach dystrybucji są dostępne na stronie browaru, w zakładce gdzie kupić: http://www.trzechkumpli.pl/gdzie-kupic/


Aktualności
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności