Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Kufel piwa za 3,50 zł w restauracji? Tak, to możliwe!

2019-09-12

8, 12, a nawet 16 zł. Tak, tyle czasem trzeba zapłacić, żeby napić się piwa w Warszawie. Ale jest miejsce, gdzie serwowane jest dobre piwo w dobrej cenie. Piwo w restauracji za 3,50 zł? Niewiarygodne? A jednak prawdziwe. Za tyle można wypić 0.4 l oryginalnego, czeskiego piwa Kozel w restauracji Podwale 25 w Warszawie. Co więcej, kiedy w lipcu 2001 roku otwierano restaurację, kufel piwa o takiej samej pojemności kosztował tu 3 zł, czyli przez 18 lat zdrożał tylko o 17%.

infografika ceny 01

Można powiedzieć, że dla smakoszy piwa czas w restauracji Podwale 25 się zatrzymał, bo w tym samym okresie ceny innych produktów szybowały w górę. Na przykład  cena benzyny wzrosła o ok. 70% , kostki masła o 140%, a paczki papierosów aż o 230%.

18 lat temu mniej zarabialiśmy, dlatego za przeciętne wynagrodzenie wynoszące w  2001 roku 1 503,04 zł netto, gość restauracji Podwale mógł kupić ok. 500 piw, a dziś, kiedy średnia krajowa wynosi netto 3 623 zł – ok. 1035.

Ale nie samym piwem człowiek żyje. Podwale 25  kusi również dobrym jedzeniem. Zgodnie ze znajdującym się tu na ścianie starym porzekadłem „Kto pije i pojada, dobrze mu się układa”, do piwa warto w Podwalu 25 zamówić np. deskę wiejskich kiełbas i mięs pieczonych. Restauracja jest znana z ogromnych sznycli wiedeńskich, gotowanych w rosole lub pieczonych w piecu golonek, pieczonych kurczaków i wielu innych tradycyjnych potraw, które zaspokajają wymagania największych głodomorów i smakoszy.

Podwale 25 jest miejscem jedynym w swoim rodzaju, autentycznym, oryginalnym, gdzie w niezapomnianej biesiadnej atmosferze można dobrze zjeść i napić się dobrego piwa w dobrej cenie. 


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności