Właściciel Werner & Mertz laureatem niemieckiej nagrody środowiskowejWłaściciel Werner & Mertz laureatem niemieckiej nagrody środowiskowej

2019-09-23

Reinhard Schneider, właściciel firmy Werner & Mertz produkującej ekologiczne środki do utrzymywania czystości i higieny konsumenckiej marki Frosch oraz profesjonalnej marki Green Care Professional, został laureatem Niemieckiej Nagrody Środowiskowej przyznawanej przez Niemiecką Federalną Fundację Ekologiczną DBU. Oficjalne wręczenie nagrody przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera odbędzie się 27 października.

001 Reinhard Schneider

-Dzięki osobistemu zaangażowaniu oraz firmowej strategii zrównoważonego rozwoju, Reinhard Schneider utorował drogę ekologicznym innowacjom o wysokich standardach dla całej branży. Konsekwentnie udostępnia produkty ekologiczne na rynku masowym, bierze pod uwagę zrównoważony rozwój przy podejmowaniu wszystkich decyzji korporacyjnych i tym samym zdobywa zaufanie konsumentów – tak decyzję o przyznaniu nagrody uzasadniał Alexander Bonde, sekretarz generalny DBU.

Jak zauważył Bonde, właściciel stojący na czele rodzinnej firmy od 2000 roku, wyniósł zrównoważony rozwój do rangi strategicznej, a swoją troskę o ochronę środowiska włączył do koncepcji biznesowej. Dzięki licznym inicjatywom na ich rzecz stał się swego rodzaju pionierem. Przykłady podjętych przez Werner & Mertz działań w tym zakresie to stworzenie opakowań wykonanych w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, stosowanie etykiet drukowanych z użyciem przyjaznych dla zdrowia i środowiska atramentów, używanie w składach produktów regionalnych olejów roślinnych zamiast budzących kontrowersje olejów palmowych lub kokosowych pochodzących z upraw tropikalnych oraz dobrowolny udział w badaniach środowiskowych pod kątem zgodności firmy z wymaganiami Unii Europejskiej. Wszystkie one mają wymiar zarówno lokalny, jak i międzynarodowy.

Chociaż Reinhard Schneider jest biznesmenem i właścicielem średniej wielkości firmy, jego rozpoznawalna i niezmienna postawa na rzecz ochrony środowiska udowadnia wszystkim, że istnieje inna droga – która w dłuższej perspektywie opłaci się zarówno ekologicznie, jak i ekonomicznie.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail