Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Właściciel Werner & Mertz laureatem niemieckiej nagrody środowiskowej

2019-09-23

Reinhard Schneider, właściciel firmy Werner & Mertz produkującej ekologiczne środki do utrzymywania czystości i higieny konsumenckiej marki Frosch oraz profesjonalnej marki Green Care Professional, został laureatem Niemieckiej Nagrody Środowiskowej przyznawanej przez Niemiecką Federalną Fundację Ekologiczną DBU. Oficjalne wręczenie nagrody przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera odbędzie się 27 października.

001 Reinhard Schneider

-Dzięki osobistemu zaangażowaniu oraz firmowej strategii zrównoważonego rozwoju, Reinhard Schneider utorował drogę ekologicznym innowacjom o wysokich standardach dla całej branży. Konsekwentnie udostępnia produkty ekologiczne na rynku masowym, bierze pod uwagę zrównoważony rozwój przy podejmowaniu wszystkich decyzji korporacyjnych i tym samym zdobywa zaufanie konsumentów – tak decyzję o przyznaniu nagrody uzasadniał Alexander Bonde, sekretarz generalny DBU.

Jak zauważył Bonde, właściciel stojący na czele rodzinnej firmy od 2000 roku, wyniósł zrównoważony rozwój do rangi strategicznej, a swoją troskę o ochronę środowiska włączył do koncepcji biznesowej. Dzięki licznym inicjatywom na ich rzecz stał się swego rodzaju pionierem. Przykłady podjętych przez Werner & Mertz działań w tym zakresie to stworzenie opakowań wykonanych w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, stosowanie etykiet drukowanych z użyciem przyjaznych dla zdrowia i środowiska atramentów, używanie w składach produktów regionalnych olejów roślinnych zamiast budzących kontrowersje olejów palmowych lub kokosowych pochodzących z upraw tropikalnych oraz dobrowolny udział w badaniach środowiskowych pod kątem zgodności firmy z wymaganiami Unii Europejskiej. Wszystkie one mają wymiar zarówno lokalny, jak i międzynarodowy.

Chociaż Reinhard Schneider jest biznesmenem i właścicielem średniej wielkości firmy, jego rozpoznawalna i niezmienna postawa na rzecz ochrony środowiska udowadnia wszystkim, że istnieje inna droga – która w dłuższej perspektywie opłaci się zarówno ekologicznie, jak i ekonomicznie.


Aktualności
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności