Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.Dbałość o higienę w zgodzie z naturą

Gastronomia w szczególnym stopniu musi dbać o higienę. Dotyczy to zarówno naczyń, powierzchni roboczych w kuchni, jak i miejsc, w których przebywają goście. Można to robić mądrze, dbając nie tylko o bezpieczeństwo konsumentów, ale też szerzej – o ekologię.

 

  Przez wiele lat środki przeznaczone do zastosowania w gastronomii oparte były prawie wyłącznie na szkodliwych dla środowiska naturalnego syntetycznych środkach powierzchniowo czynnych. Produkty bazujące na toksycznych związkach bakteriobójczych zaczęto jednak zastępować recepturami bardziej przyjaznymi ludziom i środowisku. Dziś składniki dostępnych na rynku profesjonalnych środków czystości coraz częściej są substancjami pochodzenia naturalnego. 

Warto mądrze wybierać

Choć wciąż w obiegu są silnie działające produkty, które z dbaniem o środowisko nie mają nic wspólnego, to tych z dobrym składem jest coraz więcej. Co ważne – są równie skuteczne. Producenci dbają także o to, aby ich wykorzystanie było dla użytkowników opłacalne. – Wierzymy, że wybierając środki do utrzymania czystości i higieny w restauracyjnej kuchni, warto mieć na uwadze ekologię – mówi Anna Lipiec, marketing manager w Werner & Mertz Professional Polska. Produktami, które generują najwyższe koszty użytkowania, a zarazem powodują największe zagrożenie dla środowiska naturalnego, są detergenty używane do...


Restauracja 5/2019, NARZĘDZIA
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail