Wokół smaku na targach POLAGRAWokół smaku na targach POLAGRA

2019-10-15

Od 30 września do 3 października 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się największe, cieszące się najdłuższą tradycją targową wydarzenie biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej dla branży spożywczej, opakowaniowej i HoReCa. Blok grupy targów Polagra, odbywające się w tym samym czasie targi Taropak oraz rozpoczęte dwa dni wcześniej Smaki Regionów odwiedziło ponad 50 tys. zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 800 wystawców z 30 krajów.

fotobueno POLAGRA 2019 10 01 1524

Targi POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szerokiego grona restauratorów, kucharzy i hotelarzy. Wszystko za sprawą dynamicznie rozwijającego się rynku wyposażenia profesjonalnych kuchni i nowoczesnych technologii pozwalających optymalnie zarządzać obiektami restauracyjnymi i noclegowymi. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się w szczególności stoiska firm, których produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP. Uwagę gości targowych przyciągały aplikacje do zarządzania zamówieniami online oraz urządzenie przygotowujące jajecznicę, owsianki i zupy przy użyciu pary pod ciśnieniem, które może w najbliższym czasie może wkraść się przebojem do sal restauracji hotelowych, ponieważ efektem końcowym jest zdrowe danie przygotowane w bardzo prosty sposób.

Pełna lista nagrodzonych produktów z opisami >>>

Warto podkreślić, że na tegorocznej ekspozycji nie zabrakło także wyposażenia przestrzeni hotelowych, w tym mebli i tekstyliów. W targach udział wzięła m.in. londyńska firma Vispring, producent luksusowych łóżek działający na rynku od 1901 roku, której wyroby zostały uznane za jedne z najbardziej luksusowych i wygodnych na świecie i trafiły na wyposażenie licznych hoteli oraz linii transatlantyckich, m.in. spali na nich pasażerowie Titanica czy Queen Mary.

Targi POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL to także wiele wydarzeń, na których mówi się o tym jak osiągnąć idealny smak potraw i napojów oraz jak prowadzić biznes gastronomiczny, by był rentowny i spełniał oczekiwania współczesnego pokolenia konsumentów. Liczne grono targowych gości odwiedziło w tym roku Coffee Village, w której prezentowano nie tylko innowacyjne rozwiązania do przygotowywania kawy, ale serwowano także wiedzę na temat kawy czy metod jej parzenia. Pełną obsadą cieszyła się także widownia w Strefie MasterClass, gdzie mistrzowie kuchni odsłaniali tajniki swojej pracy nad produktami. W salach konferencyjnych natomiast miał miejsce transfer fachowej wiedzy w zakresie zarządzania personelem lokalu gastronomicznego i jego finansami, trendów konsumenckich czy perspektyw rozwoju rynku hotelarskiego.

Najbardziej dynamicznym miejscem targów, pełnym emocji, była jednak strefa konkursowa i to ona przyciągała każdego dnia najliczniejsze grono gości. Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 30 września, od finału WorldSkills Poland, którego zwycięzca - Bartosz Wicherek – będzie miał możliwość wystąpić w polskich barwach w konkurencji „Gotowanie” w największym europejskim konkursie umiejętności zawodowych dla młodzieży EuroSkills 2020 w austriackim Graz.

Przez kolejne dwa dni strefa konkursowa stała się najważniejszym punktem na mapie polskiej gastronomii za sprawą 19. finału Kulinarnego Pucharu Polski. O najwyższe miejsce na podium walczyło 10 ekip kucharskich wyłonionych w ramach konkursów kwalifikacyjnych, które odbywały się w całej w Polsce od października ubiegłego roku. Taki sposób eliminacji do finału Kulinarnego Pucharu Polski zapewnia bezstronność i pozwala wyłonić naprawdę znakomitych w swym zawodzie ludzi, oddanych zawodowi kucharza, a co najważniejsze z głową pełną kulinarnych pomysłów i doskonale opanowanymi technikami kulinarnymi – informuje Agnieszka Glamowska, menedżer Kulinarnego Pucharu Polski.

Każda z zakwalifikowanych drużyn przygotowała 3 dania z wykorzystaniem produktów obowiązkowych. Międzynarodowe Jury, pod przewodnictwem Jarosława Walczyka, które oceniało uczestników Kulinarnego Pucharu Polski najwyższe noty przyznało Bartoszowi Fabisiowi i Michałowi Kozłowskiemu, którzy reprezentowali Nifty no.20 Hotel Puro Poznań. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się: Paweł Kubera i Paweł Żurkowski z Hotel DeSilva Premium w Poznaniu – II miejsce, Marcin Nowak i Maciej Małecki z Puro Hotel Warszawa – III miejsce.

Ostatni dzień w strefie konkursowej był z kolei niezwykle barwny za sprawą prac przygotowanych przez uczestników Pucharu Polski Carvingu.

Więcej informacji: www.polagragastro.pl. Przyszłoroczna edycja targów odbędzie się w dn. 28 września - 1 października.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail