Sfinks otworzył dwie restauracje w Galerii Mokotów
 


 
Sfinks otworzył dwie restauracje w Galerii Mokotów

2013-08-02

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, otworzyła dwie restauracje w warszawskiej Galerii Mokotów. Zarówno nowy Sphinx, jak i Chłopskie Jadło, które od 1 sierpnia działają w popularnym stołecznym centrum handlowym, są restauracjami własnymi spółki. Dzięki nowym otwarciom obecnie w Warszawie działa 17 lokali pod szyldem Sphinx oraz 3 restauracje Chłopskie Jadło.


lanwar1

- Cieszymy się, że po kilku latach nieobecności możemy znów zaprosić naszych gości do restauracji w Galerii Mokotów i to nie tylko do Sphinxa, ale również do Chłopskiego Jadła. Obie restauracje są urządzone tak, by sprawdzały się zarówno jako miejsce na odpoczynek w przerwie między zakupami, jak i na biznesowy lunch czy wieczorne spotkanie ze znajomymi. Mamy nadzieję, że klientom spodoba się też wystrój Chłopskiego Jadła przygotowany specjalnie do tej restauracji, a zwłaszcza panoramiczne zdjęcie parku krajobrazowego, zdobiące jej wnętrza. Zapraszamy do Chłopskiego Jadła i Sphinxa stałych wielbicieli tych marek oraz osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z menu naszych restauracji – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Obie nowe restauracje znajdują się na ostatnim poziomie centrum handlow ego. Chłopskie Jadło zajmuje blisko 300 m2, z czego ponad połowa przypada na główną salę konsumpcyjną. Drugą salę stanowi przeszklona weranda położona na podwyższeniu. Atrakcją werandy jest podświetlana panorama łąk soleckich należących do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Zdjęcie ukwieconych łąk ma łącznie 12 metrów długości. Chłopskie Jadło w Galerii Mokotów, podobnie jak niedawno otwarta restauracja tej sieci w Factory Annopol, jest urządzone w tzw. stylu nowoczesnego folku. Ciepłe barwy wnętrz harmonizują z elementami nawiązującymi do tradycji ludowej – wiklinowymi lampami, kolorowymi tekstyliami, wiejskimi oknami, piecem czy fotografiami z pejzażami i scenami z życia wiejskiego. Na wielu elementach wystroju znajduje się też symbol sieci – czerwona kurka. W restauracji przygotowano blisko 150 miejsc dla gości, z czego około 50 znajduje się na przeszklonej werandzie.

lanwar2

Znajdujący się na tym samym piętrze Galerii Mokotów Sphinx zajmuje łącznie około 450 m2. Nowa restauracja pomieści blisko 200 gości. Klienci będą mogli zajmować miejsca zarówno przy stolikach, jak i w lożach. Charakterystycznego dla restauracji Sphinx wystroju z kolorowymi lampami z tykw dopełniają wbudowane w ścianę duże piwne beczki. Pojawiają się one w nowo otwieranych lokalach tej sieci, a ich zaletą jest możliwość samodzielnego nalewania piwa przez gości.

Restauracje Sphinx oraz Chłopskie Jadło w Galerii Mokotów są otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 22:00 oraz w niedziele w godz. 10:00 – 21:00.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail