Spróbuj biało-czerwonego dania w ramach Tygodnia Kuchni Polskiej
 
 Spróbuj biało-czerwonego dania w ramach Tygodnia Kuchni Polskiej

2019-11-14

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrane restauracje z całej Polski wprowadziły na tydzień od 11 do 17 listopada specjalne dania w kolorze flagi i zapraszają gości do kulinarnej celebracji. Tydzień Kuchni Polskiej organizowany jest po raz drugi przez sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne.

 makro

Tydzień Kuchni Polskiej odbywa się w dniach 11-17 listopada w wybranych lokalach w całym kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Zakopanem i na Podhalu, Trójmieście i na Pomorzu oraz we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Wyselekcjonowane restauracje wprowadziły do menu specjalne biało-czerwone dania, inspirowane kuchnią polską. W ten sposób zapraszają gości do kulinarnej celebracji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Restauracje biorące udział w Tygodniu Kuchni Polskiej znajdują się na szlaku kulinarnym. Szefowie kuchni zapraszają mieszkańców i turystów na wędrówkę po bardziej i mniej znanych smakach lokalnej kuchni. W kartach dań ich lokali pojawiły się bowiem zinterpretowane na nowo, zapomniane już receptury, a każdy przepis został poddany nowej, kulinarnej przemianie, z wykorzystaniem regionalnych składników. W efekcie goście na talerzu dostają historyczną potrawę w nowoczesnym wydaniu.

Lista restauracji biorących udział w Tygodniu Kuchni Polskiej oraz szlaku kulinarnym dostępna jest na stronie www.polskieskarby.pl.

MAKRO, przy współpracy z Cezarym Powałą i Michałem Grzywaczem, szefami kuchni w hali nr 1 w Warszawie, przygotowało również zbiór przepisów na dania w patriotycznych kolorach. Restauratorzy oraz miłośnicy kulinariów znajdą m.in. przepisy na: befsztyk tatarski z cebulką perłową, piklami i jabłkiem, zupę krem z pomidorów i buraków, łososia z burakiem, selerem i Szarą Renetą czy sernik z mascarpone, białą czekoladą i owocami. Receptury dostępne są do pobrania na stronie www.polskieskarby.pl.

 Odwiedzając restauracje na szlaku i próbując dań z historią, można wziąć udział w konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie dania i wrzucić je na swój profil na Facebooku lub Instagramie z oznaczeniem #polskieskarbykonkurs. Już jedno zdjęcie gwarantuje nagrodę! Lista restauracji, zasady konkursu oraz informacje o nagrodach znajdują się na stronie www.polskieskarby.pl. 

Konsumenci mogą również oddać głos na najlepszą restaurację biorącą udział w szlaku. Biorąc pod uwagę smak dania, obsługę oraz atmosferę na stronie programu mogą ocenić ją w skali od 1 do 5. Lokale, które zdobędą największą średnią liczbę głosów, otrzymają tytuł Najlepszej Restauracji programu Polskie Skarby Kulinarne.

Celem programu Polskie Skarby Kulinarne, prowadzonego przez MAKRO Polska, jest zwiększenie świadomości Polaków na temat kulinarnej tradycji naszego kraju oraz sprawienie, by bardziej docenili oni kuchnię polską i dostrzegli, że rodzime dania również mogą być prestiżowe i pełne zaskakujących doznań smakowych. Projekt obejmuje m.in. materiały edukacyjne i warsztaty kulinarne, podczas których szefowie kuchni, kucharze i restauratorzy poszerzają swoją wiedzę, odkrywają historyczne receptury i uczą się je interpretować, by móc wprowadzić je do restauracyjnych kart.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail