Biodegradowalna tacka Maczfit
 
 Biodegradowalna tacka Maczfit

2019-11-20

Catering dietetyczny Maczfit po kilku miesiącach żmudnych testów wprowadza swoją pierwszą, biodegradowalną tackę, w której na razie będzie dostarczany jeden z posiłków Maczfit.

Eco Maczfit

Maczfit tylko tą jedną biodegradowalną tacką ograniczy zużycie plastiku aż o 20 procent. A to przecież dopiero początek. Już wkrótce wszystkie posiłki Maczfit będą dostarczane w pełni ekologicznych opakowaniach. 

- Jestem przekonany, że to pierwszy krok do wielkiej zmiany. Nie chcieliśmy stać z boku i czekać z założonymi rękoma udając, że problem nas nie dotyczy. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jego częścią i tylko my możemy go rozwiązać. To nasze zobowiązanie dla lepszego jutra - mówi Maciej Lubiak, prezes zarządu, Maczfit

Dlaczego proces przechodzenia na opakowania biodegradowalne jest tak czasochłonny?

Branża spożywcza w odróżnieniu od innych obarczona jest bardzo wieloma restrykcjami. Szczególne znaczenie ma to w przypadku cateringu dietetycznego. Pudełko musi cechować się bardzo dużą wytrzymałością w transporcie, nie może wchodzić w reakcję ze znajdującą się w środku żywnością oraz negatywnie wpływać na jej smak czy wygląd. Do tej pory tylko rozwiązania oparte na plastiku spełniały wszystkie te warunki.

- Wstępne rozmowy z dostawcami zaczęliśmy już rok temu. Niestety nikt nie był w stanie sprostać naszym rygorystycznym wymaganiom oraz skali biznesu. Dlatego postanowiliśmy z jedną firmą stworzyć zupełnie nowe rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb - mówi Anna Maciejewska, dyrektor ds. jakości Maczfit.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail