W ramach akcji "Serenada" 20 szpitali będzie miało nowe kąciki zabaw dla dzieci
 


 


W ramach akcji "Serenada" 20 szpitali będzie miało nowe kąciki zabaw dla dzieci

2019-12-18

Wytypowano przychodnie i szpitale, które w ramach akcji Serenada dla dzieci już niebawem cieszyć się będą z kolorowych i bogato  wyposażonych kącików zabaw dla dzieci. Tuż przed zamknięciem głosowania, razem z ambasadorem akcji dr Łukaszem Durajskim, znanym jako Doktorek Radzi, otwarto także kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 

O radosne, pełne zabawek Serenadowe kąciki walczyło ponad 250 placówek z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 20 z nich, a selekcji na podstawie najlepszych uzasadnień dokonały ambasadorki akcji - zaangażowane społecznie szefowe kuchni: Joanna Jakubiuk, Anna Klajmon, Sylwia Stachyra, Ewa Malika Szyc-Juchnowicz oraz Beata Śniechowska. Następnie, w wyniku głosowania toczącego się na stronie www.serenadadladzieci.pl, wspieranego komunikacyjnie przez ambasadorów akcji: szefowe kuchni, doktora Łukasza Durajskiego oraz media regionalne, wyłoniono 5 placówek, w których niebawem pojawią się Serenadowe kąciki zabaw. Rekordzista zdobył aż 28 775 głosów! W wyniku głosowania, dzieci przebywające w poniższych placówkach już niebawem będą mogły bawić się w nowych kącikach zabaw: 1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie – 28 775 głosów 2. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku – 19 791 głosów 3. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu – 18 004 głosy 4. Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II Sp. z o. o. w Siedlcach – 17 547 głosów 5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. w Słupsku – 11 831 głosów Dodatkowo, poza głosowaniem, firma zdecydowała się stworzyć kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka – szpitalu, do którego przyjeżdżają dzieci z całego kraju, często w najbardziej wymagających przypadkach. Z pomocą tego kolorowego, wypełnionego zabawkami, kolorowankami i grami (także interaktywnymi) kącika, chcieliśmy wywołać na twarzach dzieci uśmiech i pozwolić na chwilę zapomnieć o chorobie i troskach. Otwarcie Kącika w Centrum Zdrowia spotkało się z ciepłym przyjęciem Dyrekcji Szpitala, która pomogła nam w przygotowaniu miejsca i oficjalnym otwarciu. Dzisiejszy dzień oficjalnego otwarcia, kiedy widzimy uśmiechnięte buzie Państwa dzieci bawiących się w naszym kąciku, daje nam dużo sił do dalszego działania – powiedział podczas otwarcia Paweł Gaca, Wiceprezes  Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, organizatora akcji Serenada dla dzieci.   Serenada dla dzieci, to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Do tej pory powstało 17 takich kącików, a w wyniku tegorocznej edycji dojdzie 5 kolejnych oraz kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Potrzeba tworzenia kolorowych miejsc dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach wyszła od nas – pracowników firmy Spomlek, a jednocześnie rodziców, niejednokrotnie pacjentów takich placówek.
W styczniu 2018 roku stworzyliśmy pierwsze serenadowe kąciki zabaw w miastach, w których znajdują się nasze zakłady produkcyjne. Spotkało się to z ogromnym entuzjazmem lekarzy, pielęgniarek, ale – co najważniejsze – dzieci i ich rodziców, które dzięki nim nie muszą się już martwić tym, jak wypełnić czas oczekiwania na wizytę u lekarza. Serenadowe kąciki stały się tak popularne, że pacjenci z całej Polski dzwonili z zapytaniem o możliwość ufundowania kącika w ich przychodni. Tak narodziła się akcja Serenada dla dzieci, która będzie miała swoje kolejne edycje - powiedziała Aneta Mostowiec, Rzecznik prasowy SM Spomlek. Akcję Serenada dla dzieci wspiera pediatra Łukasz Durajski, znany jako Doktorek radzi, który na powstawanie nowych kącików zabaw patrzy z perspektywy lekarza. Z przyjemnością wspieram akcję Serenada dla dzieci. Kąciki zabaw, które powstają w jej efekcie, pozwalają dzieciom zająć myśli zabawą, dając frajdę i odwracając uwagę od wizyty u lekarza. Dzięki nim do gabinetu lekarskiego wchodzą z zupełnie innymi emocjami, czując się w nim swobodniej – powiedział Łukasz Durajski, który wziął także udział w otwarciu kącika specjalnego w Centrum Zdrowia Dziecka. Jak powiedziała rzecznik firmy Spomlek to dopiero początek akcji Serenada dla dzieci. Jesienią przyszłego roku kolejna, trzecia odsłona, w której kolejne placówki otrzymają Serenadowe kąciki zabaw.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail