Gastronomia a rynek wielkopowierzchniowy
 


 


Gastronomia a rynek wielkopowierzchniowy

2014-07-29

W 2014 roku według prognoz raportu PMR sklepy wielkopowierzchniowe wygenerują ponad 50 procent wartości sprzedaży osiągniętej na rynku artykułów spożywczych.

ra1

To ciekawa informacja dla tych restauratorów, którzy szukają odpowiedniej lokalizacji na swój biznes. Konsumenci chętnie wybierają sklepy albo blisko domów (dla zakupów niezaplanowanych lub z wygody) albo wybierają sklepy w dużych centrach handlowych (połączenie zakupów oraz możliwości relaksu lub skorzystania z usług).
Na tego typu lokalizacjach dobrze wypada Sfinks Polska, który w zeszłym roku otworzył dwanaście lokali w prestiżowych lokalizacjach. Według raportu PMR jednak przyszłość mają także małe sklepy. W najbliższych latach w związku ze zmieniającymi się przyzwyczajeniami konsumentów raport prognozuje polepszenie sytuacji mniejszych sklepów, dzięki formatowi convenience (np. żabka) oraz sklepom specjalistycznym. Warto także wspomnieć o zmianach w wyglądzie także małych sklepów, które coraz częściej są nowoczesne i przez to także atrakcyjniejsze dla klientów.


Jednak intensywna ekspansja największych sieci oraz głównie sieci wielkoformatowych będzie postępować w najbliższych latach. To sklepy formatu hipermarket, supermarket czy dyskont będą stanowić coraz większy udział w całej sprzedaży.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail