Zomato przejmuje Gastronauci.pl
  
Zomato przejmuje Gastronauci.pl

2014-09-24

Najpopularniejszy w Polsce serwis prezentujący informacje o restauracjach został kupiony przez Zomato, jeden z największych na świecie serwisów poświęconych wyszukiwaniu restauracji, obecny w 16 krajach.

logo

Zomato, popularny internetowy serwis poświęcony wyszukiwaniu restauracji i dostarczający szczegółowych informacji o ponad 260 tysięcy restauracji w 16 krajach ogłosił dzisiaj, że przejął serwis Gastronauci.pl – najpopularniejszą wyszukiwarkę restauracji w Polsce. Jest to już czwarte przejęcie zrealizowane przez Zomato w okresie ostatnich trzech miesięcy. – Zespół z serwisu Gastronauci stworzyli doskonały produkt, który jest bardzo dobrze rozpoznawalny w Polsce – mówi Deepinder Goyal, założyciel i dyrektor naczelny Zomato. – Bardzo cieszymy się, że serwis Gastronauci.pl przyjął zaproszenie do rodziny Zomato. Będziemy wspólnie budować najlepszą platformę łączącą użytkowników i branżę restauratorską. Bardzo cieszymy się, że będziemy pracować wspólnie nad zintegrowanym produktem, który upowszechni w Polsce naszą technologię w oparciu o ugruntowaną pozycje serwisu Gastronauci”. Zespół Gastronauci będzie ściśle współpracował z zespołem Zomato. – Budując od 2007 roku w Polsce solidną bazę użytkowników, odnieśliśmy wielki sukces – mówi Ola Lazar założycielka i dyrektor zarządzająca serwisu Gastronauci.pl. – Teraz rozpoczynamy nowy rozdział naszego rozwoju. Cieszymy się ze współpracy z Zomato i z możliwości korzystania z ich technologii i doświadczenia. Dzięki tej współpracy planujemy dostarczyć produkt nowej jakości zarówno dla klientów, jak i dla restauratorów.

dodaje: - W najbliższej przyszłości planujemy rozszerzyć naszą działalność o nowe kraje, a najbardziej interesuje nas obecnie Europa – mówi Pramod Rao, dyrektor ds. operacji międzynarodowych w Zomato. – Cieszymy się, że serwis Gastronauci dołączył do naszej grupy, co na pewno pozwoli umocnić naszą pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej.

W ostatnim półroczu, Zomato przebojowo poszerza swój globalny zasięg, umacniając równocześnie pozycję na swoich istniejących rynkach. W sierpniu 2014 roku serwis przejął Lunchtime.cz i Obedovat.sk, najpopularniejsze w Czechach i Słowacji przewodniki po restauracjach, za łączną kwotę 3,25 mln USD. Wcześniej, w czerwcu 2014 roku, serwis Zomato przejął MenuMania – najpopularniejszy w Nowej Zelandii serwis poświęcony restauracjom. Trzy ostatnie przejęcia w Czechach, na Słowacji i w Polsce są dla serwisu Zomato strategicznym posunięciem zmierzającym do osiągnięcia pozycji lidera wśród serwisów poświęconych restauracjom w Europie Środkowej i Wschodniej.

W skrócie: Zomato, Gastronauci:

- Zomato, jeden z największych na świecie serwisów poświęconych wyszukiwaniu i tworzeniu recenzji i opinii o restauracjach obecny jest w 16 krajach.
Zomato przejął serwis Gastronauci - wiodącą wyszukiwarkę restauracji w Polsce. Serwis Gastronauci został założony w 2007 roku przez Olę Lazar.
Transakcja zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej na początku listopada.

- Zomato i Gastronauci będą w kolejnych miesiącach wspólnie pracować nad stworzeniem zintegrowanego produktu.
Strona internetowa Gastronauci.pl i aplikacje na urządzenia przenośne pomagają użytkownikom w Polsce wyszukiwać najlepsze restauracje. Serwis w swojej bazie posiada ponad 26 tysięcy restauracji z całego kraju.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy, serwis Zomato przejął cztery spółki. MenuMania, nowozelandzki serwis poświęcony wyszukiwaniu restauracji, został przejęty przez

- Zomato w lipcu 2014 roku. Serwisy Lunchtime.cz i Obedovat.sk, najpopularniejsze przewodniki po restauracjach w Czechach i na Słowacji, weszły w skład grupy Zomato 22 sierpnia 2014 roku.

Informacje o Zomato

Zomato jest serwisem poświęconym restauracjom dostarczającym szczegółowych informacji o ponad 26 tysięcy restauracji w 16 krajach. Treści prezentowane na stronach internetowych serwisu Zomato dotyczą menu, zdjęć i współrzędnych geograficznych restauracji; użytkownicy mogą dodawać własne recenzje i opinie o restauracjach, jak również tworzyć własne sieci miłośników dobrej kuchni.

Serwis obsługuje aktualnie w ciągu jednego miesiąca ponad 25 milionów użytkowników z całego świata, którzy używają stron internetowych serwisu i dostępnych tam aplikacji na urządzenia przenośne do wyszukiwania miejsc oferujących dobre jedzenie, kawę lub lokalne rozrywki. Platforma pomaga restauratorom w sposób wygodny nawiązywać aktywne kontakty z klientami poszukującymi dobrej kuchni.

Serwis Zomato został założony w 2008 roku w Delhi przez Deepindera Goyala i Pankaja Chaddah. Serwis jest obecny w ponad 100 miastach w Indiach, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Słowacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Republice Południowej Afryki, Nowej Zelandii, Filipinach, Portugalii, Brazylii, Chile, Turcji, Indonezji, Sri lance i Katarze.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail